Advert
Advert
Advert

Sırbistan duvar örecek

Sırbistan’ın, Bulgaristan ve Madekonya sınırında bir duvar inşaat etmeyi düşündüğü öne sürüldü.

Sırbistan duvar örecek
Sırbistan duvar örecek Admin
Bu içerik 231 kez okundu.
Advert

Türkiye’nin mültecilerin Avrupa’ya geçmelerine izin vermesi olasılığı karşısında Sırbistan’ın da, Bulgaristan ve Madekonya sınırında bir duvar inşaat etmeyi düşündüğü öne sürüldü.

Sırp medyası Sırbistan’ın, Bulgaristan ve Makedonya’dan olası mülteci akınlarını engellemek amacıyla bu iki ülke ile ortak sınırların boyunca duvar örtmeyi değerlendirdiğini duyurdu. Sırbistan devletine ait RTS kanalı, söz konusu duvar projesinin, Sırbistan’ın AB üyesi Hırvatistan ile sınırını da kapsayabileceğini kaydetti.

Bu savları yansıtan Bulgar haber ajansı Novinite’ye göre, Sırbistan’a yönelik olası bir mülteci akını, “Türkiye’nin, Avrupa’ya gitmek isteyen Ortadoğu mültecilerine sınırlarını açma yönündeki bir kararının tetikleyebileceği bir senaryo" olarak görülüyor.

Ancak haberde Sırbistan Başbakanı Aleksander Vuçiç’in, daha önce Novinite’nin bir sorusunu yanıtlarken Bulgar makamlarının mülteci konusunda görevlerini “iyi yaptıklarını” ve Sırbıstan’ın içerisine yönelik mülteci akınını dizginlediklerini söylediği anımsatıldı. 

Sırbistan Bulgaristan Madekonya
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kütahya'da trafik kazası: 3 ölü
Kütahya'da trafik kazası: 3 ölü
Konya'da aranan kişilere operasyon: 50 gözaltı
Konya'da aranan kişilere operasyon: 50 gözaltı