Advert
Advert
Advert

Şişli merkezi tiyatrosuz kaldı

Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Sahnesi’nin kapısına da kilit vuruldu. Böylece Şişli merkezdeki son özel tiyatro salonu da kapanmış oldu.

Şişli merkezi tiyatrosuz kaldı
Şişli merkezi tiyatrosuz kaldı Admin
Bu içerik 111 kez okundu.
Advert

Geçen günlerde Şişli’deki Abide-i Hürriyet Caddesi’nde yer alan, 1972 yılından beri Adile Naşit’ten Gönül Ülkü’ye, Gazanfer Özcan’dan Ali Poyrazoğlu’na kadar Türk tiyatrosunun pek çok usta ismini ağırlamış Şişli Tiyatrosu’nun kapısına kilit vurulduğu haberini duyurmuştuk. Şişli Tiyatrosu’nun mal sahibi “Burayı depo ve sauna yapmak için satın almak isteyenler oldu, ama biz bayrağı taşıyacak bir tiyatro sevdalısına devretmek istiyoruz” diyedursun, yine Şişli’den bir başka tiyatronun kapandığı haberini aldık. Şişli Ortaklar Caddesi Bahçeler Sokak’taki Efehan’da bulunan ve son altı yıldır Tiyatro Karnaval’ın ev sahipliğinde pek çok konuk tiyatro ekibini ağırlayan Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Sahnesi de kapandı.

Ruhsat yenilenemedi

Mal sahibinin sağlığında Şişli Tiyatrosu’ndan ayrılan Gazanfer Özcan’ın tiyatro yapması için açtığı sahne, yaklaşık 10 yıl boyunca Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü’nün oyunlarına ev sahipliği yaptı. Özcan’ın vefatından sonra üç yıl boş kalan sahneyi daha sonra Tiyatro Karnaval ekibi kiraladı. Altı yıl süresince hem Tiyatro Karnaval’ın hem de konuk ekiplerin oyunlarını ağırlayan sahne, 30 Haziran itibarıyla kapanmış durumda.

Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Sahnesi Şişli
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...