Advert
Advert
Advert

Taksiciler, ‘illegal durak’ konusunda çözüm bekliyor

100 taksici esnafının “İllegal durak kuruldu” isyanıyla yaptığı eylemin ardından ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, halefi Zafer Şener ile karşı kaşıya geldi. Yiğiner’in, “Mafyavari şekilde milletin tepesine çökülüyor. Disiplin ve yargı sürecini başlatacağız” açıklamasına Şener, “Hodri meydan” yanıtını verdi.

Taksiciler, ‘illegal durak’ konusunda çözüm bekliyor
Taksiciler, ‘illegal durak’ konusunda çözüm bekliyor Admin
Bu içerik 292 kez okundu.
Advert

Mamak’taki 3 duraktan yaklaşık 100 taksicinin kendi bölgelerine yakın bir noktaya ‘illegal durak’ kurulduğu iddiasıyla oda önünde yaptıkları eylem sonrası tansiyon yükseldi. Mevcut yönetimi sert dille eleştiren Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner’in iddialarına Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Zafer Şener’den yanıt geldi. Yiğiner’in açıklamalarının asılsız olduğunu belirten Şener, “Disiplin ve yargı sürecini başlatacağını söyleyen Mehmet Yiğiner’e cevabımız hodri meydandır” dedi. Başkan Şener, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

HİÇBİR ESNAFIMIZA BASKI YAPMADIK

“Mehmet Yiğiner tarafından yapılan ‘Mafyavari şekilde milletin tepesine çöküldüğü, duraklara araba gönderilerek durakların gasp edildiği, hisse satıldığı’ yönündeki beyanlar tamamen asılsızdır. 12 Ocak 2014 tarihinde yapılan seçimde Mehmet Yiğiner ve ekibine karşı taksici esnafımızın tercihi ile Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’nın genel kurul seçimlerini kazandık.

Göreve geldiğimizden bu yana hiçbir esnafımıza baskı yapmadık. Zorla Ankaragücü maçları için kombine bilet satmadık. Aksine, Mehmet Yiğiner’in bıraktığı borçları ödedik. Odaya ait üzerinde rehin olan araçların ve makam araçlarının borçlarını ödedik, araçları yeniledik.

BEYANLAR KENDİ DÖNEMLERİNE AİT

Mehmet Yiğiner’in önümüze çıkardığı tüm engellemelere rağmen esnafımıza ihtiyacı olan her türlü hizmeti verdik. Biz bu hizmetleri yaparken Mehmet Yiğiner ve ekibi, Sayın Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu iftar yemeğine türlü oyunlarla gitmemizi engelledi.

Mehmet Yiğiner’in iddia ettiği mafyavari şekilde milletin tepesine çöküldüğü, duraklara araba gönderilerek durakların gasp edildiği, hisse satıldığı yönündeki beyanlar tamamen kendi dönemlerine ait uygulamalardır. Bu uygulamaların Mehmet Yiğiner dönemine ait olduğu ve bizim dönemimizde bu şekil uygulamaların olmadığı tüm taksici esnafının malumudur. Ankara’daki esnafımız baskıcıları zaten sandığa gömmüştür. Disiplin ve yargı sürecini başlatacağını söyleyen Mehmet yiğiner’e cevabımız şudur; hodri meydan.”

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eren Erdem'den Mehmet Görmez'e sert eleştiri
Eren Erdem'den Mehmet Görmez'e sert eleştiri
'İsmail Kahraman'a beş milyonluk araç alındı'
'İsmail Kahraman'a beş milyonluk araç alındı'