Advert
Advert
Advert

TEB Otel kapılarını bir kez daha kapattı

TEB Otel Ağustos 2009’da kapandıktan sonra, el değiştirmiş ve özel sektöre kiralanmıştı.

TEB Otel kapılarını bir kez daha kapattı
TEB Otel kapılarını bir kez daha kapattı Admin
Bu içerik 1800 kez okundu.
Advert

Temmuz 2001 yılında faaliyetine başlayan TEB Otel, 2009 yılında zarar ettiği gerekçesiyle kapanmıştı. Türkiye Eczacılar Birliği oteli tekrar kiraya vermiş ve Çayyolu’nda bulunan TEB OTEL, yenilenen iç dekorasyonu, yeni işletmecisi ile TEB DORA OTEL ismiyle tekrardan hizmet vermeye başlamıştı.

4 yıldızlı TEB Dora otel de 41 oda, 86 yatak kapasiteli konaklama, toplantı amaçlı 20-30-50 ve 100 kişilik salonlar ile 250 kişilik konferans salonu bulunuyor.

Farklı bir mimari özelliği var

Otel 2001 yılında hizmete açıldığında dikkat çeken özelliği, farklı mimarisi ile dışardan bakıldığında ilginç bir otel görünümünde. Otelin mimarisi aynı zamanda otele zararda veriyor. TEB otelin yapımında kullanılan bolca mermer kış mevsiminde ısınmasını zorlaştırdığı gibi yaz aylarında da otelin çok yüksek ısılara maruz kalmasına neden oluyor. Otel yazın çok sıcak, kışında çok soğuk olduğu için otelin ısıtma ve soğutma masrafları işletmecisine çok büyük masraflar getiriyor. Bu da otelin zarar etmesine neden oluyor. Bu sebeplerden dolayı iki kez el değiştiren otelin yeni kiracısının bu soruna ne tür çözüm bulacağı merak ediliyor.

Otel zaman zaman Çayyolu bölgesinde farklı şekilde isminden bahsettirdi

 TEB Otel bölgede iyi tanınmasına rağmen zaman zaman isminden farklı söz ettirdi.

1 Ağustos 2012 tarihinde Çayyolu TEB otelde bir genç otelin çatısından atlayarak intihar etti. İntihar eden 24 yaşındaki Özgür Çayoğlu, olay günü Çayyolu'nda ikamet eden kız arkadaşıyla barışmak için geldiği, fakat kız arkadaşının barışmaması üzerine aldığı hediyeyi yanına alarak intihar etmişti.

Yine isminden farklı şekilde söz ettiren TEB Dora Otel, kuşların pislememesi için otelin çevresine metrelerce uzunlukta ağ çekti. Ağlara takılan kuşların uzun süre can çekişerek ölmesine hayvan severlerden büyük tepki topladı. Ulusal basına da yansıyan haber sonucu, otel işletmecileri ağları kaldırmak zorunda kaldı.

Çayyolu’nda toplantı mekânıydı

Çayyolu bölgesinde yer alan birçok koronun veya sivil toplum örgütünün kullandığı salonları bulunan TEB Otel’in kapanması bölge içinde kayıp niteliğinde.

Çayyolu Çayyolu otel TEB otel TEB Dora Otel
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanada'da skandal!
Kanada'da skandal!
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı