Advert
Advert
Advert

Tecavüz yasası için CHP'den ağır ima

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, AKP’nin Ceza Muhakemesi Kanun Tasarısı görüşmelerinde getirdiği tecavüze uğramış çocuğun tecavüzcüsüyle evlendirilmesi durumunda cezanın ertelenmesi önergesine tepki gösterdi.

Tecavüz yasası için CHP'den ağır ima
Tecavüz yasası için CHP'den ağır ima Admin
Bu içerik 480 kez okundu.
Advert

AKP’nin CMK Yasa Tasarısı görüşmelerinde getirdiği tecavüze uğramış çocuğun tecavüzcüsüyle evlendirilmesi durumunda cezanın ertelenmesi önergesine tepkiler devam ediyor. AKP’nin getirdiği bu önergenin sadece 14 Kasım 2016 yılı öncesinde olan çocuk tecavüzlerini kapsaması, “Acaba iktidara yakın birileri kurtarılmak mı isteniyor”sorusunu akıllara getirmişti.

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz da önergeye tepki göstererek akıllara gelen bu soruya ilişkin açıklama yaptı.

“BU DÜZENLEME KİMİN YAKININI KURTARMAK İÇİN”

Önergeye göre cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakıldığını vurgulayan CHP’li Necati Yılmaz, “AKP çocuğu tecavüzcüsüyle evlendirme yasasını getirdi. Hukuka aykırı fiili durumu hukukileştirmek AKP’nin mayasında var. Erdoğan misali!. Kişiye özel bu yasa kimin yakınını kurtarmak içindi, anlayacağız. Salı gününe kadar vaktimiz var. AKP’nin çocuğu tecavüzcüsü ile evlendirme yasasına karşı çıkalım” dedi.

Tecavüz yasası CHP
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanada'da skandal!
Kanada'da skandal!
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı
13 yaşındaki kıza cinsel istismara gözaltı