Advert
Advert
Advert

Teleferik hattına fırtına rötarı

Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı’nı bu kez de fırtına vurdu. Halatlardaki çatlaklar nedeniyle seferler durdurulurken, ultrasonu çekilen halatlar için yurtdışı raporu bekleniyor.

Teleferik hattına fırtına rötarı
Teleferik hattına fırtına rötarı Admin
Bu içerik 318 kez okundu.
Advert

Yıllık bakımı yetkili İtalyan firmanın 15 Temmuz darbe girişimini öne sürerek, teknik ekibini Türkiye’ye geç göndermesi nedeniyle aksayan Yenimahalle-Şentepe TeleferikHattı bu kez de aşırı fırtına sonrası halatlardaki çatlaklar nedeniyle durdu.

Halatların ultrasonunu çektiklerini ve yurtdışından gelecek raporu beklediklerini belirten EGOGenel Müdürü Balamir Gündoğdu, “10-15 gün daha sefer yapamayacağız” dedi. AnkaraHürriyet’e konuşan Gündoğdu şunları söyledi:

İLK RAPORDA SAĞLAM ÇIKTI

“Geçtiğimiz günlerde çok büyük sert rüzgarlar oldu. Teleferik kablosunun birinci katmanında iki-üç yerde çatlaklıklar tespit ettik. Dolayısıyla otomatikmen durdurduk. Konuyu başkanımıza da izah ettik. Erzincan’dan bir firma getirdik ve kabloların ultrasonunu çektik, onun raporu sağlam çıktı. Ancak akredite olan yurtdışında yetkili kuruma gönderildi.

LABORATUVARDA İNCELENECEK

Ultrasonun görüntüleri yurtdışına çekilip gönderiliyor oradaki laboratuvarda da inceleniyor. Teleferik kabloları 20 kattan oluşuyor. Birinci kattaki çatlaklığın bir önemi yok ve standartmış. Fakat ultrason raporunu bekliyoruz. Ultrason raporu da bize standarttır sıkıntı yoktur derse tekrar işletmeye açacağız. Vaatandaşlarımız 10-15 gün bekleyecekler. 10-15 gün daha sefer yapamayacağız bu aradaotobüs seferlerimiz devam ediyor.”

Hürriyet

Teleferik
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte yandaşa fişli torpilin listesi
İşte yandaşa fişli torpilin listesi
Galatasaray'ın rakibi Selçuk İnan'a talip oldu
Galatasaray'ın rakibi Selçuk İnan'a talip oldu