Advert
Advert
Advert

Terör saldırısı bahane anayasa değişikliğini sessiz sedasız geçirmek şahane…

Halkın Kurtuluş Partisi Ankara Valiliğine karşı idari işlemin iptali davası açtı.

Terör saldırısı bahane anayasa değişikliğini sessiz sedasız geçirmek şahane…
Terör saldırısı bahane anayasa değişikliğini sessiz sedasız geçirmek şahane… Admin
Bu içerik 565 kez okundu.
Advert

Halkın Kurtuluş Partisi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Ankara Valiliği, 10.01.2017 tarihinde almış olduğu kararla aldığı istihbari bilgilere dayanarak terör saldırısı olacağından bahisle 30 gün süre ile Ankara’da her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşlerini, oyun, temsil, açıklama ve basın açıklamalarını, stantları yasakladı.

Bu kararın alınmasına neden olarak gösterilen terör saldırısı tehdidi aylardır ülkemizde mevcut. Adeta sıraya bindirmiş şekilde bir IŞİD bir TAK her hafta kanlı eylemler düzenlerken, tedbir almayan, istihbari bilgilere dayanmayan Valilik, iş yasaklamaya gelince istihbari bilgilere dayanarak terör saldırılarını gerekçe gösteriyor.

Ne zaman? Tam da, Anayasa değişikliği adı altında Laik Cumhuriyeti resmi olarak yok etme görüşmeleri ve oylamalarının Meclis’te yapıldığı gün. Ankara Valiliği daha doğrusu AKP’giller ve kaçak saray, bu kararı almakla istiyor ki, bu hainane harekete, faşist din devletinin giden yolun aşamalarından Başkanlığa karşı tek bir protesto eylemi olmasın, tek bir basın açıklaması yapılmasın, hatta oyun ve temsiller yapılmasın. Yani AKP’gillerin Valiliği, hiç kimsenin gıkı çıkmasın ki, dikensiz gül bahçesinde istediğimiz gibi at koşturabilelim, demektedirler.

Halkçı Hukukçular olarak AKP’gillerin Valiliğinin bu anti demokratik, fütursuz, Anayasaya, Yasalara, Yargıtay Kararlarına ve Uluslararası sözleşmelere aykırı bu tasarrufuna karşı İdare Mahkemesinde Ankara Valiliğine karşı idari işlemin iptali davası açtık.

Yarınlara bugünlerden gerçek devrimcilerin hukuk alanında da mücadelesi örnek olarak kalsın diye.

Tarihe not düşülsün diye.

AKP’gillerin ensesinde Gerçek Devrimcilerin nefesi hissedilsin diye.

Halkın İktidarı kurulduğunda Halkımız Halk Düşmanlarının hırsızlıklarını, yolsuzluklarını, arsızlıklarını, zulümlerini ortaya çıkarmak için, yoğun işler arasında bir de delil bulmakla uğraşmasınlar diye.

Halkız Haklıyız Yeneceğiz.

Ankara Valiliği
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çarşı iznine çıkan askerlere saldırıp, komutanın kolunu çıkarmışlardı... Tutuklandılar
Çarşı iznine çıkan askerlere saldırıp, komutanın kolunu çıkarmışlardı... Tutuklandılar
Suudi Arabistan Yemen'de sivilleri vurdu: 8 ölü
Suudi Arabistan Yemen'de sivilleri vurdu: 8 ölü