Advert
Advert
Advert

TGC: Gazeteler ve TV kanalları kapatılmamalı!

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, çok sayıda tv kanalının kapatılmasına yönelik bir açıklama yaptı.

TGC: Gazeteler ve TV kanalları kapatılmamalı!
TGC: Gazeteler ve TV kanalları kapatılmamalı! Admin
Bu içerik 225 kez okundu.
Advert

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Hayatın Sesi'nin de içinde olduğu çok sayıda tv kanalının kapatılmasına yönelik bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu görüşler yer aldı:

“Çağdaş demokrasiler farklı görüşlere tahammül rejimleridir. Bütünüyle medyanın karşı çıktığı darbe girişiminin ardından başlayan OHAL sürecinde ne yazık ki, medya kuruluşlarının kapatılma süreci devam etmektedir.

Son olarak dün akşam saat 20:00 itibariyle, aralarında Hayatın Sesi’nin de içinde olduğu çok sayıda kanalın yayını, herhangi bir gerekçe gösterilmeden TÜRKSAT tarafından durdurulmuştur. OHAL ilanından bu yana 100’den fazla gazeteci tutuklanmış, 2 bin 500’e yakın gazeteci işsiz kalmıştır. 115 gazetecinin sürekli kartı, 660 gazetecinin sarı basın kartı iptal edilmiştir.

İktidarla aynı görüşü paylaşmayan gazeteciler hedef gösterilmekte asılsız ihbarlarla gözaltına alınmaktadır. OHAL Başbakanın ifade ettiği gibi sadece devlete uygulanmalıdır. Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için çalışan gazetecilerin hedef alınmasından vazgeçilmelidir. Gazetecilik suç değildir. Sahada çalışan haberciler olağan şüpheli olarak görülmemelidir. Gazeteler ve tv kanalları kapatılmamalıdır. Gazetecilik mesleğinin suç olarak görülmediği bir ortamın gerçekleşmesini umutla bekliyoruz.”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şikayetler E-Devlet üzerinden yapılabilecek
Şikayetler E-Devlet üzerinden yapılabilecek
Nazlıaka'dan Gökçek'e: ODTÜ’ye senin ağa babaların giremedi...
Nazlıaka'dan Gökçek'e: ODTÜ’ye senin ağa babaların giremedi...