Advert
Advert
Advert

Tiyatrokare, üç farklı oyunla perde açacak

Tiyatrokare, repertuarındaki üç farklı oyunla 14/18 Şubat arasında Ankara Cüneyt Gökçer Sahnesi’ne turne düzenleyecek.

Tiyatrokare, üç farklı oyunla perde açacak
Tiyatrokare, üç farklı oyunla perde açacak Admin
Bu içerik 256 kez okundu.
Advert

Tiyatrokare’nin 25. yılı için özel olarak hazırladığı ve oynandığı günden bu yana kapalı gişe süren “AHUDUDU ” adlı komedisi, 14 Şubat 20.00’de Ankaralılarla sadece bir gün için buluşacak.

Dünyada en çok sahnelenen oyunlardan olan, Joseph Kesselring’in “Arsenic and Old Lace” adlı eseri, “Ahududu” adıyla usta tiyatrocu Nedim Saban tarafından sahneye taşındı. Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu” ,insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için farklı bir formül arayışında olan iki kadının ve bu kadınların çevresindeki çılgın kişilerin öyküsünü anlatıyor. Oyundaki Ahududu kadınlarını Suna Keskin ve Melek Baykal oynuyor.

Melek Baykal’ın sekiz yıl sonra tekrar sahneye döndüğü oyunun diğer rollerinde Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu ve Bülent Seyran var. Nedim Saban da bu oyunda, deli tiplemesiyle yıllar sonra, tiyatronun perde arkasından perde önüne dönüyor.

Melek Baykal, dünyadaki en büyük starlar tarafından oynanan bu oyunla yıllar sonra tiyatroya dönmekten çok mutlu olduğunu ve eğitimini tamamladıktan sonra yıllarca Devlet Tiyatrosu kadrosunda bir araya geldiği Ankara seyircisiyle, ilk kez özel bir tiyatro projesinde buluşmaktan büyük heyecan duyduğunu belirtiyor.

“AHUDUDU”, sevgililer gününde 14 Şubat’ta Ankara seyircisiyle Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde buluşacak. 18 ve 19 Mart’ta da Şinasi Sahnesi’nde oynanacak.

Öte yandan, Suat Derviş’in “Fosforlu’ Cevriye” adlı sevilen romanından uyarlanan ve Ayça Varlıer’e Sadri Alışık Müzikal Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandıran “Fosforlu’nun Hikayesi” adlı müzikal, 17 Şubat’ta sahnelenecek. Oyun, sokaklarda yaşayan ve açık sözlülüğüyle nam salan Fosforlu Cevriye ile siyasi kimliği nedeniyle saklanmak zorunda olan bir yazarın yasak aşkını müzikli olarak anlatıyor.

Yedi yıldır kapalı gişe oynanan ve yüz bine yakın seyirciyle buluşan “Leyla’nın Evi” ise genel istek üzerine 15 ve 18 Şubat’ta tekrar Ankaralılarla buluşacak. Zülfü Livaneli’nin sevilen romanından uyarlanan ve Nedim Saban tarafından sahneye konulan oyunda başrolleri Celile Toyon ve Ayça Varlıer paylaşıyor. Oyunun müzikleri Zülfü ve Ferhat Livaneli’ye ait.

Tiyatrokare’nin Ankara turnesinin biletleri gişeden ve Biletix’ten temin edilebilir. 0(553) 077 71 00

AHUDUDU Oyun Künyesi

Yazan: Joseph Kesselring

Uyarlayan/ Yöneten: Nedim Saban

Dekor Tasarımı: Barış Dinçel

Kostüm Tasarımı: Günnur Çaras

Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz

D.Koreografi: Murat Turhan

Yardımcı Yönetmen: Erdinç Doğancı

Reji Asistanı: Mustafa Karasu

Oyuncular: Suna Keskin/ Melek Baykal/ Nedim Saban/ Cem Güler/ Halim Ercan/ Dicle Alkan/ Birol Engeler/ Özgür Yetkinoğlu ve Bülent Seyran

Oyun Takvimi:

14 Şubat 20.00/ Ahududu (553) 0777100

15 Şubat 20.00/ Leyla’nın Evi

17 Şubat 20.00/ Fosforlu’nun Hikayesi

18 Şubat 20.00 Leyla’nın Evi

Tiyatrokare Ahududu
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Sinagog önünde İsrail protestosu 
 Sinagog önünde İsrail protestosu 
TT Arena'da protesto
TT Arena'da protesto