Advert
Advert
Advert

‘Trafikte biz de varız'

Çankaya Üniversitesi, 20’nci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, ‘kent içinde bisiklet kullanamı’ konusuna dikkat çekmek amacıyla dün bisiklet turu düzenledi. Akademik ve idari kadro ile öğrencilerinin katıldığı 30 kilometrelik tur, üniversitenin Balgat’taki kampüsünden başlayıp, Eskişehir Yolu üzerindeki merkez kampüste sona erdi.

‘Trafikte biz de varız'
‘Trafikte biz de varız' Admin
Bu içerik 218 kez okundu.
Advert

Trafik ekiplerince güvenlik tedbirlerinin alındığı tur boyunca bisikletlilere, ambulans da eşlik etti. Ayrıca turu yarıda bırakmak isteyenlere otobüs imkânı, teknik ekip desteği sağlandı. Ankara’nın bisiklet kenti olması için çabaladıklarını belirten Bisiklet Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Dr. Ali Özkan Çakırlar, şunları söyledi:

“Çankaya Üniversitesi’nin 20’nci yılını kutluyoruz. O nedenle birçok etkinlik yaptık. Bunlardan bir tanesi de bisiklet turu. Bisiklete verdiğimiz önemi ve çevre dostu bir üniversite olduğumuzu göstermek açısından bisiklet turu yapmaya karar verdik. Üniversitenin ilk kurulduğu kampüsten yeni kampüse kadar 30 kilometrelik, sembolik bir tur oldu. Bütün bileşenlerimiz; öğrencilerimiz, hocalarımız, akademideki daire personelimiz ve bisikletli dostlarımız katıldı. Delta Bisiklet’in, Batı Ankara Bisiklet Grubu’nun desteği var. Eğlenceli bir şenlik olsun istedik. Ankara’nın, üniversite kenti olması dolayısıyla da artık yavaş yavaş bisiklet kenti olması yolunda mesaj vermek istiyoruz.”

Sedat CENİKLİ/Hürriyet

bisiklet kullanamı Eskişehir Yolu Çankaya Üniversitesi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Kılıçdaroğlu'ndan şehit Muzaffer Tufaner'in ailesine taziye ziyareti
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek
Taraftarı sahaya bıçak atan Konyaspor'a, Başbakan'dan destek