Advert
Advert
Advert

Troia Festivali'nde, Yasmin Levy rüzgarı

Çanakkale Belediyesi'nce bu yıl 54'üncüsü düzenlenen Uluslararası Troia Festivali'nin ilk akşamında, Çimenlik Kalesi önünde sahne alan sanatçı Yasmin Levy, müzikseverlere keyifli bir konser verdi.

Troia Festivali'nde, Yasmin Levy rüzgarı
Troia Festivali'nde, Yasmin Levy rüzgarı Admin
Bu içerik 77 kez okundu.
Advert

Burak GEZEN - Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, () - Çanakkale Deniz Müzesi Komutanlığı bahçesindeki Çimenlik Kalesi önünde, tarihi top arabalarının arasında yapılan Yasmin Levy konserinde, müzikseverler alanı hınca hınç doldurdu. Konser alanında hazırlanan sandalyeler yetmeyince vatandaşların bir bölümü çimlerin üzerine oturarak konseri dinledi.

Bazı kişiler tarihi topların arasında Yasmin Levy'in söylediği güzel şarkılara dalıp gitti. Konseri izleyenler arasında Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan ile Giresun Belediye Başkanı CHP'li Kerim Aksu da yer aldı. Sefarad müziğinin güçlü sesi Yasmin Levy, Yahudi İspanyolcası ile (Ladino) söylediği şarkılara, kendine has dans figürlerini ekleyerek beğeni toplayan performans sergiledi.

Tek başına yaptığı dansın figürlerine zaman zaman kuvvetli esen Çanakkale'nin poyraz rüzgarı da eşlik edince, sanatçının üzerindeki sahne kıyafeti kaftan da adeta rüzgarla dansa etti. Ortaya renkli görüntüler çıktı. Şarkılarının arasında kısa bir konuşma yapan ve bunu da elindeki Türkçe yazılı notu okuyarak gerçekleştiren Yasmin Levy, "Burada olduğum için çok mutluyum. İstanbul'dan buraya çok uzun bir yolculuk sonrası geldim. Ama çok mutluyum" dedi.

Troia Festivali Yasmin Levy
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...