Advert
Advert
Advert

Trump’tan ilk U dönüşü!

Donald Trump’ın tartışmalara neden olan seçim vaatlerinden bazıları Trump’ın seçim kampanyası sayfasından silindi. Bunlardan biri de Müslümanlara ABD’ye giriş yasağı getirilmesiydi. Gazetecilerin vaadin siteden yok olmasıyla ilgili soruları üzerine Trump cephesinden açıklama geldi.

Trump’tan ilk U dönüşü!
Trump’tan ilk U dönüşü! Admin
Bu içerik 200 kez okundu.
Advert

ABD’nin 45’inci başkanı olarak seçilen milyarder işadamı Donald Trump’ın, seçim kampanyası sırasında dile getirdiği radikal vaatlerden geri adım atmaya başladığı öne sürüldü.

Müslümanlara ABD’ye giriş yasağı getirilmesi, İklim Anlaşması’ndan vazgeçilmesi, Yüksek Mahkeme için planladığı yargıç listesi, ekonomi ve savunma gibi alanlarda dile getirdiği bazı tartışmalı vaatler Trump’ın seçim kampanyası için kullandığı İnternet sitesinden silindi.

Seçim vaatlerinin İnternet sitesinden seçim günü silindiği tahmin ediliyordu. Ancak konuya ilişkin Trump’ın için çalışan ekip, Amerikan medyasına bir açıklamada bulundu.

Trump cephesinden Amerikan medyasına yapılan açıklamada, San Bernardino saldırısının ardından siteye yüklenen vaadin teknik bir aksaklıktan dolayı kaybolduğu belirtildi.

AFP’nin haberine göre; gazetecilerin durumu sorgulamasının ardından vaadin siteye geri yüklendiği belirtildi.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre ise; Donald Trump ayrıca Twitter’da paylaştığı Müslümanları aşağılayan mesajlarını da sildi.

Müslümanlar hakkında ne söylemişti?

Trump, yaklaşık bir yıl önce Müslümanlarla ilgili skandal bir çıkışta bulunmuştu. California eyaletinde yaşanan ve 14 kişinin öldüğü bir silahlı saldırının faillerinin radikal İslâmcı olduğunun anlaşılmasının ardından Trump, ülkeye göçmen ya da turist olarak girmek isteyen Müslümanların geçici olarak engellenmesini istemişti. Tabii Beyaz Saray bu saçmalığa çok sert çıkmıştı: “Bu Amerikan değerlerine ve ulusal güvenlik çıkarlarına aykırı.”

ABD Donald Trump
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı