Advert
Advert
Advert

Tüm'den Erdoğan'ın 'kontrollü darbe' yorumuna sert yanıt

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, 15 Temmuz'un yıldönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine sert tepki gösterdi, darbe girişimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Tüm'den Erdoğan'ın 'kontrollü darbe' yorumuna sert yanıt
Tüm'den Erdoğan'ın 'kontrollü darbe' yorumuna sert yanıt Admin
Bu içerik 50 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na iftira atarak algı operasyonu yaptığını belirten CHP'li Tüm şunları söyledi:

“15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümündeyiz. Öncelikle o gece darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında en önemli rolü üstlenen tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Darbe girişiminin üzerinden tam bir yıl geçti. Peki, ülkeyi yönetenler ülkemizin tüm gidişatını değiştiren bu olayın ardından gerekli dersleri çıkardılar mı? Ne yazık ki hayır. Cumhurbaşkanı ders çıkarmak bir yana, düşmanlaştırıcı ve kutuplaştırıcı söylemlerle toplumu bölen anlayışa hizmet etmeye devam ediyor. Daha dünkü anma sırasında başka söyleyecek söz yokmuş gibi, Erdoğan Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na iftira atıyor, partimize hakaretler yağdırıyor, insanları düşmanlaştırmak için elinden geleni yapıyor. Toplumu bölerek, kitleleri birbirine düşman ederek demokrasiye değil, ancak darbenin amacına hizmet etmiş olursunuz. Bir de Genel Başkanımızın 'kontrollü darbe' tespitine kızıyorlar ama her nedense 15 Temmuz’un araştırılmasını reddediyor, FETÖ’nün siyasi ayağının çıkmasını istemiyor ve darbenin gerçek faillerini bir şekilde gizliyorlar. Sonra da tartışmayı ‘darbe gecesi ne yaptın’a indirgeyerek iftiralarla algı operasyonu yapıyor. Bizim ne yaptığımız ortada; siz FETÖ’nün devlete sızmasına izin verirken ne söylediğimizden tutun da, darbe gecesi Meclis’te Genel Başkanımızın talimatıyla da nasıl direndiğimiz ortada. Erdoğan’ın bu sözleri kendi suçunu bastırma çabasından başka bir şey değil.”

15 TEMMUZ ‘NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİK’ DİYEN AKP ANLAYIŞININ SONUCUDUR!

mehmet tüm erdoğan kontrollü darbe
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sevan Nişanyan neden firar ettiğini açıkladı
Sevan Nişanyan neden firar ettiğini açıkladı
Bekir Coşkun'un sağlık durumuna ilişkin hastaneden açıklama
Bekir Coşkun'un sağlık durumuna ilişkin hastaneden açıklama