Advert
Advert
Advert

Turan Güneş'te 2'nci etaba geçildi

Turan Güneş Bulvarı’nda yol genişletme ve asfalt serim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Turan Güneş'te 2'nci etaba geçildi
Turan Güneş'te 2'nci etaba geçildi Admin
Bu içerik 314 kez okundu.
Advert

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Yıldız Kavşağı'ndan başlayarak Oran semtinden geçip Kepekli Kavşağı'nda sona eren 7 kilometrelik Turan Güneş Bulvarı’nda yol genişletme ve asfalt serim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çalışmaların etap etap yapıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, birinci etapta yer alan Kepekli Kavşağı-TRT Kavşağı arasının çift yönlü olarak genişletilip, asfalt serilerek yol çizgilerinin tamamlandığını bildirdi. Üçpınar, ikinci etap olan TRT Kavşağı-Doğukent Caddesi bağlantısına kadar gidiş yönünde de yol genişletme, asfalt serimi ve yol çizgilerinin tamamlandığını, çalışmaların karşı yönde devam ettiğini söyledi.

Çalışmaların Kepekli Kavşağı’ndan başlayıp etap etap Yıldız Kavşağı’na kadar ilerlediğini belirten Vedat Üçpınar, “Kepekli Kavşağı’ndan Doğukent Caddesi bağlantısına kadar gidiş istikametinde altyapı, yol genişletme, bakım, asfalt serim ve yol çizgileri tamamlandı. Karşı yönde ise Kepekli Kavşağı’ndan TRT Kavşağı'na kadar yol genişletme, asfalt serim yapılarak yol çizgileri çekildi” dedi.

Üçpınar, çalışmalar kapsamında refüjün daraltıldığını, kaldırımların sökülüp kenarlardan genişletme yapıldığını, mevcut asfaltın kazılıp, altyapı çalışmalarının ardından asfalt serimlerinin gerçekleştirildiğini anlattı. Üçpınar, toplam 4 şerit olan Turan Güneş Bulvarı’nın, emniyet şeridiyle birlikte toplam 8 şeride çıkarılacağını belirterek, çalışmaların hızlı bir şekilde gece gündüz devam ettiğini söyledi.

Çalışmalar sırasında Bulvar'da refüje New Jersey bariyerler döşenecek, kaldırımlar da baştan sona yenilenecek.

Turan Güneş Bulvarı Ankara
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Arda Turan'dan Barcelona mesajı
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi