Advert
Advert
Advert

Turizmcilerin şimdi hedef onlar

9 günlük Kurban Bayramı tatili turizmciyi memnun etti.

Turizmcilerin şimdi hedef onlar
Turizmcilerin şimdi hedef onlar Admin
Bu içerik 276 kez okundu.
Advert

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, otellerin yüzde 100 dolulukla çalıştığını, 700 bin yerli turistin tatil yaptığını açıkladı.

Kurban Bayramı tatilinin, özellikle çocuklu aileler için son tatil fırsatı olduğunu belirten Ayık, "Onun iç pazarda çok ciddi bir hareketlilik oldu. İç pazarda 10 milyon kişilik bir potansiyel var. İç pazarın potansiyeli çok büyük. Bunu turizmci bu yıl çok daha iyi gördü.

Önümüzdeki yıllarda iç pazarda tatil alışkanlıklarını geliştireceğiz. Yatırımcı ve işletmeci arkadaşlarımız da geleceğe dönük planlarını bu şekilde yapmaya başladı. Diğer pazarlardan kaybettiğimiz payları iç pazardaki yoğun taleple karşılayabileceğimizi tahmin ediyoruz" ifadelerini kullandı.

HEDEF EMEKLİLER

İç pazardaki sürekliliği artırmaya devam edeceklerini, özellikle güney sahillerinde uzun yaz dönemi bulunduğunu belirten Ayık, bayram tatilinin ardından orta yaş, orta üstü, emekli gibi grupları hedef alarak yerli turist hareketliliğini devam ettirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Kurban Bayramı tatilinde Türkiye genelindeki turistik tesislerde yaklaşık 700 bin kişinin tatil yaptığını düşündüklerini söyleyen Ayık, bunun içinde Antalya'nın payının yaklaşık 250-300 bin kişi olduğunu dile getirdi.

RUS VE ALMAN ARTTI

Ayık, Antalya'da yaklaşık 600 bin yatağın bulunduğunu ve Kurban Bayramı’nda yatakların yaklaşık yüzde 40'ını yerli misafirlerin doldurduğunu ifade etti. Ayık, "Açık olan otellerde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı, otellerin tamamı doluydu” dedi.

İç turizmin yanı sıra bayramda Almanya ve Rusya'dan da ciddi bir hareketlilik sağlandığını, özellikle Rusya'dan hem tarifeli hem de ‘charter’da yoğun uçuş yapıldığını kaydeden Ayık, "Şu anda net sayıları bilmiyoruz fakat Rusya ve Almanya'dan da çok ciddi hareketlilik yakaladık. İki pazarda da ciddi talep artışı var. Bu hareketlilik önümüzdeki aylarda da devam eder" diye konuştu.

Hürriyet

Turizmci
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Toplam kırmızı et üretimi II.çeyrek döneminde 260 683 ton olarak tahmin edildi
Hatay'da işçiler göçük altında kaldı: 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı
Hatay'da işçiler göçük altında kaldı: 1 işçi öldü, 3 işçi yaralandı