Advert
Advert
Advert

Türk Hack Team Fitch'i erişime kapattı!

Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir düzeyin altına düşürmüştü.

Türk Hack Team Fitch'i erişime kapattı!
Türk Hack Team Fitch'i erişime kapattı! Admin
Bu içerik 138 kez okundu.
Advert

Türk hackerlar, dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in Türkiye’ye yönelik tavrını eleştirerek, kuruluşun internet sitesini saatlerce erişime kapattı.

Türk Hack Team isimli grup, kuruluşun Türkiye’ye yönelik tavrının değişmemesi durumunda saldırıların artacağını açıkladı.

Türkiye'nin kredi notunu düşürmüştü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu düşürmüş, not görünümünü de 'durağan'da tutmuştu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından bazı kesimler, kuruluşun tavrını ekonominin yıpratılmasına yönelik bir çalışma olarak değerlendirdi.

Kredi notlarının açıklanmasına Türk hackerler da tepki gösterdi. Türk Hack Team, Fitch Ratings’in resmi internet sayfasına ağır bir saldırı yaptı. Hackerler, saldırı sonucunda siteyi erişime saatlerce kapattı. Türk Hack Team yöneticileri, öncü bir saldırı yaptıklarını, kuruluşun Türkiye’ye yönelik tavrının değişmemesi durumunda saldırıların artarak devam edeceğini belirtti.

Yine Türk Hack Team yöneticileri, siyasi nedenlerle notların düşmeye devam etmesi halinde sayfanın günlerce kapatılacağını da sözlerine ekledi.

Fitch Ratings Türk Hack Team
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En çok satılan spor araba belli oldu
En çok satılan spor araba belli oldu
Mehmet Metiner'den 'Pes ettim artık yokum
Mehmet Metiner'den 'Pes ettim artık yokum" diyen Şamil Tayyar'a cevap