Advert
Advert
Advert

Türkiye'de en çok işlenen suç hırsızlık

En sık rastlanan hırsızlık türleri yüzde 25,56 ile evden hırsızlık, yüzde 13,80 ile iş yerinden hırsızlık

Türkiye'de en çok işlenen suç hırsızlık
Türkiye'de en çok işlenen suç hırsızlık Admin
Bu içerik 224 kez okundu.
Advert

Çelik kapı sektörünün başarılı ismi Sur Çelik Kapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, Türkiye’de en çok işlenen suçun hırsızlık olduğuna dikkat çekerek, kapı güvenliğinden kaynaklanan eksikliklerin hırsızlık suçlarının artmasında etkili olduğuna dikkat çekti.

Pekgüzel, “Güvenlikte en önemli basamağı kapılar oluşturuyor. Kullanılan kapının ve kilidin kalitesi hırsızlığa karşı kalkan görevi görüyor” dedi.

Türkiye’de mala karşı işlenen suçlarda hırsızlığın yüzde 81,1 gibi büyük bir orana sahip olduğunu açıklayan Pekgüzel, “Hırsızlık olaylarının çoğu ev ve işyerlerinde gerçekleşiyor. Artan rakamlarla da gözleri güvenlik sistemlerine çeviriyor.

Aslına bakarsanız güvenliğin sağlanmasındaki en önemli adımlardan biri doğru kapı tercihidir. Malzemesi yanlış olan, içinde uygun kilit mekanizmasının bulunmadığı ve genellikle çok uzun yıllardır kullanımdan kaynaklanan tahribat sonucu iş görmez hale gelen kapılar; ev ve işyerlerinde büyük güvenlik eksikliklerini doğuruyor” şeklinde konuştu.

Türkiye'de en çok işlenen suç hırsızlık

Türkiye'de yaşanan asayiş olaylarının yaklaşık dörtte birini hırsızlık suçlarının oluşturduğuna dikkat çeken Pekgüzel, “Meydana gelen hırsızlık suçlarında ilk sırayı, evden hırsızlık suçları oluşturuyor. Ardından da iş yerinden hırsızlık suçları geliyor.

En sık rastlanan hırsızlık türleri yüzde 25,56 ile evden hırsızlık, yüzde 13,80 ile iş yerinden hırsızlık. Her yıl büyüyen bu rakamlar endişeleri beraberinde getiriyor. Yüksek güvenlik gerektiren bu durumlara karşı da kalkan olabilecek kapılar tasarlanıyor” açıklamasında bulundu. 

hırsız
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
Yarkadaş Cumhuriyet yazarlarına desteğe çağırdı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı
“Gazetecilere hemen şimdi özgürlük” toplantısı