Advert
Advert
Advert

Tutuklu gazeteciler: Tek tip elbise giymeyiz

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, aralarında gazetemiz muhabiri Gökmen Ulu ile Ahmet Şık'ın bulunduğu tutuklu bazı gazetecilerle Silivri Cezaevi'nde görüştü.

Tutuklu gazeteciler: Tek tip elbise giymeyiz
Tutuklu gazeteciler: Tek tip elbise giymeyiz Admin
Bu içerik 128 kez okundu.
Advert

Tutuklu gazeteciler 'tek tip elbise' konusunda "Asla giymeyiz" dedi. Gökmen Ulu'nun görüşmede "Hedefte Sözcü gazetesi ve sahibi Burak Akbay var. O haberi bahane ederek gazeteyi ele geçirmeyi ve susturmayı amaçladılar" dediği ifade edildi.

Görüşmelerle ilgili açıklama Basın Konseyi tarafından yapıldı. “Aylardır gazetecilerle yüzyüze görüşebilmek için Adalet Bakanlığı´ndan izin isteyen Basın Konseyi´ne bakanlık nihayet bu hafta izin verdi” ifadelerine yer verilen açıklamada, Basın Konseyİ Başkanı Pınar Türenç’in bugün önce Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, Yayın Danışmanı ve yazar  Kadri Gürsel ve gazeteci Ahmet Şık ile Sözcü Gazetesi muhabiri Gökmen Ulu´yu ziyaret etti. Türenç sonra da Bakırköy Kadın Cezaevi’ne giderek Sözcü Gazetesi internet sorumlu haber müdürü Mediha Olgun ile bir araya geldiği belirtildi.

Silivri 9 No’lu Cezaevi´nde gazetecilerle tek tek açık görüş yapan Pınar Türenç, aralarında geçen konuşmalar için şunları söyledi:

“Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu bana, ‘9,5 ay sonra ilk kez bir gazeteciyle konuşmanın ve kucaklaşmanın mutluluğunu yaşıyorum; 9,5 ay sonra bir meslektaşımla ilk kez görüşebilmenin çok büyük bir değer olduğunun farkındayım´ deyince çok duygulandım. Cumhuriyet gazetesi Yayın Danışmanı Kadri Gürsel, burada temel kural iyi olmaktır diyerek, sağlığına dikkat etmeye çalıştığını aktardı. ‘Avukat yasağının kalkmasına ve yaşadığımız tecritin hafiflemesine memnun olduk. Çok ağır tecrit koşulları altındaydık. Ancak yaşayan bilir´ dedi. Kendisine 11 Eylül duruşmasını sordum, hiçbir öngörüsü olmadığını, çünkü bunun bir siyasi dava olduğunu söyledi.

tutuklu gazeteciler tek tip elbise ahmet şık
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özhaseki: FETÖ'cüleri istiyoruz ama Avrupa vermiyor
Özhaseki: FETÖ'cüleri istiyoruz ama Avrupa vermiyor
'Turistik bölgelerde ormanlar nedense hep ‘parsel parsel’ ya​nıyor'
'Turistik bölgelerde ormanlar nedense hep ‘parsel parsel’ ya​nıyor'