Advert
Advert
Advert

'Üçte biri kaçacak üçte biri öldürülecek'

Analizde 'Kıyamet Suriye'de mi kopacak' başlığıyla hadisler kaynak verilerek Türk Ordusu'nun operasyona hazırlandığı Dabık'ın hikayesi irdelendi.

'Üçte biri kaçacak üçte biri öldürülecek'
'Üçte biri kaçacak üçte biri öldürülecek' Admin
Bu içerik 446 kez okundu.
Advert

Amarika'nın Sesi'nde Carla Babb imzalı analizde 'Kıyamet Suriye'de mi kopacak' başlığıyla hadisler kaynak verilerek Türk Ordusu'nun operasyona hazırlandığı Dabık'ın hikayesi irdelendi.

İslam literatöründe Dabık'taki savaşın kıyametin başlangıcı olacağı iddia edilirken, 'Dini inançlara göre, dünyanın sonunu getirecek savaşta Müslüman ordusunun üçte biri kaçacak, diğer üçte biri öldürülecek, kalan üçte biri ise savaşı kazanacak ve İstanbul’u fethedecek' denildi.

İşte o analizden ilgili bölüm:

'Bir hadise göre kıyamet, Suriye’nin küçük bir kasabasında çıkacak çatışmayla başlayacak. Bu kasabanın adı Dabık. Halep ilinin Azaz ilçesine bağlı bu kasaba aynı zamanda Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı ordusunun Memlukler’e karşı zafer kazandığı Mercidabık meydan savaşının yapıldığı yer.

Türk Ordusu, Amerikalı askeri danışmanlar ve Suriyeli muhalifler IŞİD’i temizlemek üzere Dabık kasabasında karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor.

Türk birlikleriyle Suriyeli muhalifler, Amerikan özel birliklerinin danışmanlığında, Suriye’nin içlerine, özellikle de Dabık kasabasına doğru ilerlemeyi sürdürüyor.

İslami kaynaklara göre, “Armageddon” yani dünyanın sonunu getirecek savaş, Türk sınırına 15 km uzaklıktaki Dabık kasabasında ya da yine iki ülke sınırının yakınındaki Al-Amak’ta, Romalılar’a karşı Müslüman zaferiyle başlayacak.

IŞİD, bu ‘Romalı’ ordusunu koalisyon ve koalisyonun desteklediği güçler olarak yorumluyor. Bunu propaganda aracı yapan IŞİD, “Dabık” adıyla çıkardığı dergide bu savaşa hazır olduğunu iddia ediyor.

Dini inançlara göre, dünyanın sonunu getirecek savaşta Müslüman ordusunun üçte biri kaçacak, diğer üçte biri öldürülecek, kalan üçte biri ise savaşı kazanacak ve İstanbul’u fethedecek."

Suriye ABD Rusya Türkiye Yavuz Sultan Selim Türk Ordusu IŞİD Dabık Al-Amak Halep Azaz Armageddon
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Başakşehir geri döndü! Maçta 6 GOL vardı...
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme
Protokol kavgasının ardından flaş gelişme