Advert
Advert
Advert

Ünlü Virtiöz Şevki Karayel'den piyano restiali

Leyla Gencer Sahnesi’nin Vazgeçilmez Sanatçısı Ünlü Virtüöz Şevki Karayel Yeniden Dinleyici Karşısına Çıkıyor.

Ünlü Virtiöz Şevki Karayel'den piyano restiali
Ünlü Virtiöz Şevki Karayel'den piyano restiali Admin
Bu içerik 361 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz sezon kapanışını yine ünlü virtüöz Şevki Karayel ile yapan Leyla Gencer Sahnesi, bu sezonda programında sanatçıya yer veriyor. Karayel 30 Ekim Pazar günü LGOSM sahnesinde vereceği piyano resitalinde Johann Sebastian Bach, Frederic Chopin, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Liszt gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini seslendirecek.

 Şevki Karayel 1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlk piyano derslerini 5 yaşında Magdalena Rufer Eyüboğlu’ndan almaya başlayan Karayel, 1990-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Özen Veziroğlu’nun öğrencisi oldu. 1994’te Doğu Akdeniz ülkeleri Alman liseleri arasında Kahire’de düzenlenen Jugend Musiziert (gençlik müzik yapıyor) Yarışması’nda birincilik, aynı yarışmanın Almanya’da düzenlenen finalinde de büyük Alman piyanist Edwin Fischer adına konulan özel ödülü kazandı.

1995-2002 yılları arasında Almanya’nın Freiburg şehrindeki müzik yüksekokulunda Prof. James Avery ve Prof. Dr. Tibor Szasz ile çalıştı. Başta Türkiye ve Almanya olmak üzere, İtalya, Hollanda, Avusturya, İsviçre, Polonya ve Mısır’da pek çok konser verdi. 1998 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın açtığı yarışmayı kazanarak, bu orkestra ile solist olarak ilk konserini verdi. 2004 yılında Bechstein Uluslararası Piyano Yarışması’nda gösterdiği üstün performans dolayısıyla jüri özel “üstün sahne performansı”  ödülünü aldı.

 Ayrıca kendisine Avrupa Kültür Vakfı tarafından 2004 yılı kültür ödülü verildi. 2005 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile solist olarak ilk konserini veren karayel, solistlik kariyerinin yanı sıra eğitmen olarak da genç piyanistlerle kurslar düzenlemek üzere Almanya, Türkiye ve Mısır’a sık sık davet edilmektedir. Karayel, halen Düsseldorf’ta Robert Schumann Müzik Yüksek Okulunda ve İstanbul’da kendi kurduğu Şevki Karayel Piyano Akademisi’nde ders vermektedir. Repertuarında dünyaca ünlü bestecilerin eserlerine yer veren Karayel, siz değerli izleyicileri için bir kez daha LGOSM sahnesinde. Bilet Fiyatı 40 TL’dir.  Biletler, Biletix ve LGOSM gişelerinden temin edilebilir.

Virtüöz Şevki Karayel
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor