Advert
Advert
Advert

Vali Coş'tan gazeteci Fatih Yağmur'a yanıt

Sakarya Valisi Coş, MİT TIR'ları konusunda kendisiyle ilgili iddialara yanıt verdi.

Vali Coş'tan gazeteci Fatih Yağmur'a yanıt
Vali Coş'tan gazeteci Fatih Yağmur'a yanıt Admin
Bu içerik 263 kez okundu.
Advert

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, muhabir Fatih Yağmur'un, "TIR olayındaki haber kaynaklarıyla beni tanıştıran o dönem Adana Valisi olan Hüseyin Avni Coş'tur. Telefon trafiğime de baksınlar Vali Coş'u göreceksiniz. Radikal'de yayımlanan bu haberimin kaynağı da kendisi. Demeç bile verdi" sözleri üzerine bugün yazılı açıklama yaptı.

Vali Coş açıklamasında kendisiyle ilgili sosyal medyada yayınlanan görüntülerle ilgili olarak, "Terör örgütlerinin sosyal medya uzantılarının ve onların etkisinde kalanların son günlerde yalan yanlış, montaj yayınlarla iftira ve hakaretlerle tarafımıza organize bir şekilde saldırdıkları görülmektedir.

Bu kapsamda; 2010 yılından beri muhtelif kişilere iftira ve hakaret için sosyal medyada kullanılan, daha önce milyonlarca kişinin izlediği, yabancı ülke kaynaklı bir video ile bu sefer tarafımıza saldırılmıştır. Konu yargıya intikal ettirilmiş olup, haysiyet cellatlığına soyunanlardan, ahlaksızlardan yargı nezdinde hesap sorulacaktır" dedi.

Vali Coş, gazeteci Fatih Yağmur'un sosyal medyada kendisiyle ilgili yazdıklarına karşı yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Bir gazete muhabiri F.Y.'ye atfen sosyal medyada şahsımıza ait gerçek dışı iddialar yayınlanmıştır. Konuyla ilgili gerçekleri şöyledir: F.Y. adlı muhabir, Emniyet KOM Şubesinin Adana'daki bazı yolsuzluk iddialarına ait çalışmalarını haber yapmak için gelmiş, İl Emniyet Müdürlüğüne gönderilmiştir. Konuya ilişkin haberi 2013'de gazetesinde yayınlayan F.Y. daha sonra tehdit edildiği gerekçesiyle yardım istemiş, gereği için İl Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilmiştir.

FETÖ'nün MİT TIR'larına saldırısından önce, 17-25 Aralık 2013'den sonra il emniyet müdürü dahil emniyette kadro değişmiş, F.Y.'nin bahsettiği kişiler görevden alınmış, yerlerine yeni görevliler atanmıştır. FETÖ'nün MİT TIR'larına saldırısı, 19 Ocak 2014 günü yani F.Y.'nin bahsettiği kişilerin görevde olmadığı tarihte yapılmıştır. FETÖ, MİT TIR'larına saldırıda emniyeti değil jandarmayı kullandığı için, bu hain girişimin dokümanlarını emniyet değil, jandarma oluşturmuştur.

Dolayısıyla dokümanlar emniyette değil, jandarmada bulunmaktadır. Ne F.Y., ne de başka bir basın mensubuna FETÖ'nün MİT TIR'ları saldırısına ait bilgi ve belgelere ulaşması için hiçbir imkan sağlanmamıştır. Gerçek dışı bilgilerle kamuoyunu yanıltan, kişilik haklarımıza zarar verenlerle ilgili her türlü yasal işlem başlatılmıştır. Terörle mücadele azmimizi kırmak, aziz milletimize ve devletimize hizmetten alıkoymak isteyen tüm şer güçlerle, bundan sonra da mücadelemiz hukuki zeminde yılmadan, bıkmadan, usanmadan sürecektir."

MİT FETÖ Hüseyin Avni Coş Radikal Fatih Yağmur
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
'Böyle bir şey olursa, bu yeni bir gerilimin başlangıcı olur'
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt
AB Bakanı Çelik'ten Merkel'e yanıt