Advert
Advert
Advert

Vekillere dizüstü FETÖ'ye takıldı

Milletvekillerine verilecek yeni dizüstü bilgisayarlar FETÖ soruşturmasına takıldı.

Vekillere dizüstü FETÖ'ye takıldı
Vekillere dizüstü FETÖ'ye takıldı Admin
Bu içerik 305 kez okundu.
Advert

Edinilen bilgilere göre; Türkiye Büyük Millet Meclis’inde, milletvekillerine Ocak 2016’da ihalesi alınan ve Nisan 2016’da milletvekillerine dağıtılması planlanan yeni dizüstü bilgisayarlar önce teknik konulara takıldı.

Milletvekillerine dizüstü bilgisayar verecek olan söz konusu bilgisayar firmasının milletvekillerinin taleplerini karşılayamadığı belirtildi. Bu nedenle milletvekillerine bilgisayarlar dağıtılmadı.

Bilgisayarların ikinci kez gecikme nedenin ise FETÖ soruşturmasına takıldığı kaydedildi.

TBMM Başkanlığı söz konusu firmanın ihalesini iptal etti. Şimdi ise Meclis yeni firmalarla anlaşmak için yarın ihale görüşmeleri yapılacak.

Bu arada Meclis’te milletvekillerinin talepleri doğrultusunda “F” klavye zorunluluğu da kalktı. Milletvekillerinin hangi klavyeyi istediklerine yönelik yeni talepler alındı. Vekiller isteklerine göre, “F” ya da “Q” klavye tercih ettiler.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 23 ocak 2016 tarihinde milletvekillerine bir mektup göndererek, dizüstü bilgisayar dağıtılacağının duyurmuştu.

Milletvekillerinin, Meclis içi ve dışı faaliyetlerinde kullanabilmeleri için, için Türkçe olması gerekçe gösterilerek "f klavye" dizüstü bilgisayar dağıtma kararı aldı. Ancak, aylar geçmesine rağmen bilgisayarlar gelmeyince bazı milletvekilleri Başkanlıktan bunun nedenini sordu.

Meclis yetkilileri milletvekillerine; diziüstü bilgisayarların dağıtımını yapacak firmanın FETÖ” soruşturmasına takıldığını bu yüzden bilgisayarların dağıtılmasının bir süre daha gecikeceğini duyurduğu öğrenildi.

İHALE YARIN

Meclis Başkanlığı, yeni firmalarla yarın ilk ihaleyi yapacak. Başkanlık milletvekillerine “hangi klavye olsun, ne tür teknik donanımlar istiyorsunuz?” taleplerini sordu. Yarın yapılacak ihaleden sonra geciken bilgisayarların Ekim sonuna kadar milletvekillerine ulaştırılması planlanıyor.

TBMM FETÖ
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi