Advert
Advert
Advert

Wall Street Journal'den AP kararı yorumu

WSJ: AP'nin kararı AB-Türkiye ilişkilerindeki 'derin kaymayı' vurguluyor.

Wall Street Journal'den AP kararı yorumu
Wall Street Journal'den AP kararı yorumu Admin
Bu içerik 251 kez okundu.
Advert

Avrupa Parlamentosu’nun büyük bir çoğunlukla Türkiye ile üyelik müzakerelerinin “geçici” olarak dondurulması için oy kullanmasının “AB-Türkiye ilişkilerindeki derin kaymaya vurgu yaptığı yorumları yapılıyor. Wall Street Journal gazetesi, kararın “müzakerelerin enerjisini daha çok boşaltacağını” düşünüyor.

ABD’nin çok satan gazetesi Wall Street Journal, Brüksel mahreçli haberinde AP’nin “Türkiye’deki kötüleşen insan hakları ve demokrasi standartlarını zikrederek Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılma hedefine ilişkin müzakerelerin geçici olarak dondurulmasını büyük bir çoğunlukla onayladı” dedi. Gazete şöyle devam etti:

“Bağlayıcı olmayan oylama, AB ile Türkiye arasındaki ilişkilerdeki derin kaymaya vurgu yapıyor ve 10 yılı aşkın bir süre sınırlı lierlemeyle uzayıp giden katılım müzakerelerinin enerjisini daha çok boşaltacak.”

WSJ, bazı üst düzel AB yetkililerinin müzakerelerin sonlandırılmasının Brüksel ile Ankara arasında “gereksiz yerde yeni bir kriz” yaratacak “diplomatik bir gaf” olacağını söylediklerine dikkat çekti. Gazete, başkalarının ise, müzakerelere son verilmesinin, AB ile Türkiye arasındaki bağların “ortak çıkar alanlarına yeniden odaklandırılmasına olanak sağlayacağına” inandıklarını yazdı.

Wall Street Journal
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKP'le Başakşehir Belediyesi'nde FETÖ izleri
AKP'le Başakşehir Belediyesi'nde FETÖ izleri
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru!
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru!