Advert
Advert
Advert

Yaşamkent’te özel Seviye Kolejinde dayak skandalı

Yaşamkent Seviye kolejine giden 9 yaşındaki A.E.K. sınıfta arkadaşını su ile ıslattığı gerekçesiyle sınıf öğretmeni İlyas İ. tarafından dövüldü.

Yaşamkent’te özel Seviye Kolejinde dayak skandalı
Yaşamkent’te özel Seviye Kolejinde dayak skandalı Admin
Bu içerik 1854 kez okundu.
Advert

İddiaya göre, geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda, Yaşamkent Seviye Kolej’i 4/A sınıfı öğrencisi A.E.K. derste arkadaşının ‘beni ıslattı’ diye sınıf öğretmenine şikâyeti üzerine, öğretmen İlbay İ. tarafından boyunu sıkılarak oturduğu sıra yalatılması ile başladı.

İddiaya göre sınıf öğretmeni İlyas İ., öğrencisine “sen arkadaşını ıslattın, şimdi de ben seni ıslatacağım” dediği ve derste öğrencisinin boynunu sıkarak oturduğu sırasını yalattığı, öğrencisinin kafasını masaya vurması sonucu A.E.K.’nın burnundan kan geldiği görüldü.

Öğretmenin sınıfta yaptıklarını korkulu gözlerle izleyen diğer öğrenciler, ders sonunda ağlayarak sınıftan çıktılar. Ders bitince dayak yediğini annesine bildiren A.E.K, olaydan sonra annesi ile Çayyolu polis karakoluna giderek olayla ilgili şikâyetçi oldu.

Okulda kimse ilgilenmedi

Olayı duyunca şaşkına dönen anne, hemen okula gitti. Olayın şokunu yaşayan oğlu ile okul idaresine gittiğini söyleyen anne Hacer K., okulda yetkili kimseyi bulamadı. Oğlunu da yanına alan anne, Çayyolu Polis karakoluna giderek dayakçı öğretmenden şikâyetçi oldu.

Okul sahibi konuyu kapatmaya çalışıyor

Olayın duyulmasından sonra okulda velilerle toplantı yapan okul sahibi Şener Çakmak, velilere hitaben, “4-A sınıfı sınıf öğretmeni okuldan ayrıldı ama çocuklarınız öğretmensiz kalmayacak” dedi. Bunun üzerine veliler dayak olayını hatırlatıp konu hakkında ne yaptınız? Ne biliyorsunuz sorularına, Çakmak “Benim konu hakkında bilgim yok. Olaydan sonra da öğrenci ve öğretmenden haber alamadım” konuyu fazla uzatmayın dediği iddialar arasında.

Öğretmen daha öncede dövüyordu

Dayak olayını anlatan baba Hüseyin K.” Çocuğum zaman zaman gelip öğretmenin sınıfta öğrencilere dayak attığını ‘çok sert davranıyor, çok sert cezalar veriyor’ dediğini söylüyor.

Ayrıca yaşanan bu dayak olayından sonra oğlunun kaydını başka okula aldığını söyleyen Hüseyin K., “Dayak olayı yaşandıktan sonra ne okul idaresi tarafından nede okul sahibi Şener Çakmak tarafından aranmadığını söylüyor.

Okulda rehber öğretmen yok

Oğlunun darp edilmesinden sonra okula gittiğini söyleyen Hüseyin K., “Okul tam bir komedi yeri. Okulda ne yetkili var, nede rehber öğretmen. Olaydan sonra okul sahibi Şener Çakmak’a ulaşmaya çalıştım. Ama ne geri döndü, nede bir açıklama yaptı. Ben konuyu Milli Eğitim Bakanlığına taşıdım. Ayrıca BİMER’e dilekçe vererek okulun denetlenmesini istedim.

Olaydan bir hafta sonra okul sahibi Şener Çakmak’la bir vesileyle karşılaştığımızda “Bana gülerek konuyu çok büyüttüğümü, ‘zaten öğrenciyi de okulumuzdan aldınız daha ne istiyorsunuz?’ gibi hiçte hoş olmayan cümleler kurduğunu söyledi.

Okula müfettiş geldi, veliler şokta

İlköğretim ve liselerde görülen dayak iddiaları, kolejlere de sıçradı. Yaşamkent’te bulunan özel Seviye Kolejinde okuyan çocuklar ve velileri, "okulda dayak atılıyor" iddiasıyla şok oldu. Yaşamkent Özel Seviye Koleji 4'üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki A.E.K.'nın gittiği kolejde dayak yediğini iddia etmesi, ortalığı karıştırmaya yetti. Geçtiğimiz hafta okula gelen MEB Müfettişleri sayesinde dayak olayından haberdar olan okul velileri, büyük şok yaşadıklarını söylediler.

Yaşamkent Seviye koleji okulda dayak kolej dayak Şener Çakmak Seviye Kolej soruşturma
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
MEB     2017-06-23 28.05.2017 de gerçekleşen olayla yakından ilgilenmekteyiz o sene içinde o okulda bulunan tüm yönetici ve öğrencilerle konuşulup soruşturma başlatılıcaktır.
fidan önder     2017-05-30 Can bey yazdıklarınızda çelişki yok mu? Hem haber yalan diyorsunuz.Hem de haber doğruysa abartmadan yazın diyorsunuz.Okulda öğrenciye dayak atılınca bu işin abartmadan yazılacak yönü nedir? Sizce.Kimin hakkını yiyor bu haber bir türlü çözemedim.Üstelik ben o okulla ilgili birçok olumsuz şeyde duymama rağmen.
şener     2017-05-29 Can isimli şahıs, haberin yalan olduğunu nereden biliyorsun?Sen herhelde o kurumda çalışan birisin
can guney uyar     2017-05-29 Yalan haber yapmayın. Gerçek varsa da abartmadan hak yemeden düzgün işler yapın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!