Advert
Advert
Advert

Yaşamket’te Doğal Çiftlik ürünleri merkezi açıldı

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, doğal çiftlik ürünleri bilgi ve satış merkezi Çayyolu'ndan sonra, Yaşamkent'te de hizmet vermeye başladı.

Yaşamket’te Doğal Çiftlik ürünleri merkezi açıldı
Yaşamket’te Doğal Çiftlik ürünleri merkezi açıldı Admin
Bu içerik 1431 kez okundu.
Advert

Yaşamkent’te de hizmet verecek olan merkezin açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Eski Genel Başkanı Hikmet Çetin, CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ve Başkent Üniversitesi Rektörü Ali Haberal katıldı.

Merkezde Başkent Üniversitesi’nin üretimi olan doğal ürünlerin satılacağını belirten Mehmet Haberal ise, nikotinli domates ürettiklerini belirtti. Haberal, “Biz nikotinli domates üretiyoruz. Domatesi tütüne aşıladık ve bunun patentini aldık. Bu uygulamada amacımız insanların sigara içmek yerine domates tüketmesidir” dedi.

“Sağlıklı yaşamak için sağlıklı yiyecekler tüketmeliyiz”

Katılımcılar, açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Ziraat Fakültesinin kendi üretimi olan süt, sebze, meyve ve bala kadar geniş bir yelpazede sunulan ürünlerin, günlük olarak satılacağı merkezi gezdi.

Ziraat Fakültesi’nin kendi üretimi olan ve sütten sebze meyveye, bala kadar geniş bir yelpazede sunulan ürünler günlük olarak satılacak... 

Yaşamkent Doğal Çiftlik Ürünleri
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanlığı'ndan Almanya'ya yanıt!
Cumhurbaşkanlığı'ndan Almanya'ya yanıt!
PKK'nın Ağrı Dağı sorumlularından biri öldürüldü
PKK'nın Ağrı Dağı sorumlularından biri öldürüldü