Advert
Advert
Advert

Yeni Keçiören Bulvarı'nda hedef 29 Ekim

Büyükşehir Belediyesi, Keçiören trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak yeni Keçiören Bulvarı (Yavuz Sultan Selim Bulvarı) yapımında son aşamaya geldi. Bulvar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda trafiğe açılması hedefleniyor.

Yeni Keçiören Bulvarı'nda hedef 29 Ekim
Yeni Keçiören Bulvarı'nda hedef 29 Ekim Admin
Bu içerik 382 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, “İmalatında son aşamaya geldiğimiz 1,2 kilometrelik bulvarımızı, 29 Ekim’de açmak için büyük özveriyle gece-gündüz çalışıyoruz” dedi.

Keçiören'in merkez tarafından tek girişi olan Fatih Köprüsü’ne paralel yeni bulvarın trafiğe by-pass etkisi yapacağını belirten Üçpınar, , “Bulvar trafiğe açıldığı zaman, özellikle Keçiören bölgesinde trafik yüzde 40 oranında rahatlayacak" diye konuştu.

Bulvarın birinci etabı olan Basınevleri tarafında 3 katlı kavşak çalışmaları kapsamında; 2 köprü, 1 alt geçit ve 1 hemzemin kavşağın 3 ay gibi kısa sürede inşa edildiğini bildiren Üçpınar, Selçuklu Caddesi ile Gülhane Caddesi yönündeki yaklaşık 250 metre uzunluğundaki köprünün trafiğe açıldığını, Selçuklu Caddesi ile yeni bulvar arasındaki 420 metre uzunluğundaki köprünün ise  ikinci etap olan Samsun Yolu kesişimindeki çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmete gireceğini söyledi.

"500 PERSONEL, 29 EKİM İÇİN GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ"

Bulvar'ın ikinci etabı olan Samsun Yolu kesişimindeki 1 köprü ve 2 alt geçit yapımında da son aşamaya gelindiğini ve çalışmaların 7/24 devam ettiğini belirten Vedat Üçpınar, şöyle devam etti:

“Selçuklu, Gülhane ve Basın caddeleri kesişiminden başlayıp Samsun Yolu’na kadar yapılacak olan yaklaşık 800 metre uzunluğundaki yeni bulvar, 2’şer şeritli çift yönlü olacak. Açıldığı zaman ise bu bölgenin trafiğine adeta by-pass etkisi yapacak. Hedefimiz 29 Ekim ve bu tarih için toplam 500 personelimizle birlikte gece-gündüz uğraşıyoruz.” 

1285 METRE UZUNLUĞUNDA BULVAR...

-Proje uzunluğu 1285 metre olan bulvarda, 8 alt ve üst geçit bulunuyor.

-Bulvar’daki asfaltlama, kaldırım, aydınlatma ve altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı.

-Proje kapsamında yer alan 270 metrelik iki köprüde kiriş ve döşeme çalışmaları tamamlanmak üzere.

-Bu köprülerdeki asfaltlama, aydınlatma çalışmaları da en kısa sürede başlayacak.

-Proje genelindeki peyzaj ve trafik işaretleme çalışmaları da tamamlanmak üzere.

-Proje genelinde şu anda 500 personel, 25 iş makinesi ve 50 kamyon çalışıyor.    

Keçiören Bulvarı Yavuz Sultan Selim Bulvarı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Coca Cola'da skandal... Şirket kabul etti
Coca Cola'da skandal... Şirket kabul etti
Dikkat: Yılbaşında ücretli olacak!
Dikkat: Yılbaşında ücretli olacak!