Advert
Advert
Advert

Yeni Rus elçi: YPG terör listemizde yok

Rusya'nın yeni Ankara Büyükelçisi Aleksey V. Erkhov Türkiye-Rusya ilişkileri, Suriye savaşı ve YPG konularında açıklamalar yaptı.

Yeni Rus elçi: YPG terör listemizde yok
Yeni Rus elçi: YPG terör listemizde yok Admin
Bu içerik 96 kez okundu.
Advert

(Hürriyet) - Rusya'nın yeni Ankara Büyükelçisi Aleksey V. Erkhov Türkiye-Rusya ilişkileri, Suriye savaşı ve YPG konularında açıklamalar yaptı. Elçi, "YPG'nin Rusya'nın terör örgütleri listesinde olmadığını ancak Türkiye'nin hassasiyetlerini not alarak Moskova'ya ilettiklerini" söyledi.

Ankara’da suikasta uğrayan Rusya Büyükelçisi Karlov’un yerine atanan Ankara Büyükelçisi Aleksey V. Erkhov, ikili ilişkiler ve Suriye’yle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erkhov, Türkiye’nin terör örgütü saydığı PKK’nın uzantısı YPG konusundaki hassasiyetini not ettiklerini ve Moskova yönetimine ilettiklerini söyledi. Bir grup gazeteciyi kabul ederek açıklamalarda bulunan Erkhov’un değerlendirmelerinden satırbaşları şöyle:

SUİKASTTE ZOR SORULAR… Karlov soruşturmasında FETÖ bulgusu var mı: Bunlar zor sorular. Zor olmasının sebebi, bu soruşturma sürecinin henüz tamamlanmış olmaması. Hangi ülke olursa olsun soruşturma yetkilileri, ara dönemde ulaşmış oldukları noktalarla ilgili tespit ettiklerini açıklamaktan kaçınıyorlar. Bu yaklaşımın doğru olduğunu düşünüyoruz. Rusya’da soruşturmayı yürüten kurumların Türk muhataplarıyla yoğun bir temas içinde olduklarını biliyoruz. Soruşturmanın tamamlanmasıyla birlikte sonuçların kamuoyu ile paylaşılacağından eminiz.

rus elçi Erkhov ypg
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
Memur zammında uzlaşma sağlandı! İşte alınacak zam oranları
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!
İtalya'da deprem: Ölü, yaralı ve denizin altında kalanlar var!