Advert
Advert
Advert

Yeni yol için imzalar atıldı

Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı Zırhlı Birlikler arazisi içerisinden birleştirecek yeni bulvar için Büyükşehir Belediyesi ile Milli Savunma Bakanlığı arasında dün protokol imzalandı

Yeni yol için imzalar atıldı
Yeni yol için imzalar atıldı Admin
Bu içerik 575 kez okundu.
Advert

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bölgedeki trafikyoğunluğuna ilişkin fotoğrafları göstererek iki bulvar arasına 4 kilometrelik yeni bir bağlantı yapıacaklarını söyledi. Başkan Gökçek, “Özellikle doğu-batı istikametindeki alternatifleri çoğaltmak için çalışıyoruz.

Yapacağımız protokolle Sabancı Bulvarı’nı Bağlıca Bulvarı’na bağlayacağız. Bağlıca Bulvarı’nın sabahki halinde muazzam bir yoğunluk var. Bu trafiği özellikle Ankara’ya Eskişehir Yolu’ndan değil de direkt yeni yapacağımız bulvardan aktarmak Bağlıca Bulvarı’nı rahatlatacak. Alt ve üst geçitlerle birlikte önümüzdeki yaz aylarının sonuna doğru yetiştirmiş olacağız” diye konuştu. 

İHTİYAÇ DUYULAN ARAZİLERİ VERECEĞİZ

Bakan Fikri Işık ise şunları söyledi: “Sakıp Sabancı Bulvarı’nın Bağlıca Bulvarına bağlanması önceden beri dile getirilen bir talepti. Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler’in taşınmasından hemen sonra durumu tekrar değerlendirdik. Hızlı bir şekilde Ankaralıların ve Ankara Büyükşehir Belediyemizin bu talebine olumlu cevap vererek bu konudaki protokolü hazır hale getirdik. Sonuçta bu araziler milletin arazisi. Bundan sonra da askeri gereklilikleri özellikle dikkate alarak bu tür talepleri yerine getireceğiz. Ankaralılara da şimdiden hayırlı olsun.”

Sabancı Bulvarı Bağlıca Bulvarı Zırhlı Birlikler arazisi
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
WhatsApp'a çıkartma özelliği geliyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor
McDonald's 169 şubesini kapatıyor