Advert
Advert
Advert

Yenimahalle'de yüzme havuzu büyük ilgi görüyor

Yenimahalle Belediyesi tarafından tamamen yenilenerek yeniden hizmete açılan Batıkent Hacı Sabancı Kapalı Yüzme Havuzu, kış mevsiminde de vatandaştan ilgi görmeye devam ediyor.

Yenimahalle'de yüzme havuzu büyük ilgi görüyor
Yenimahalle'de yüzme havuzu büyük ilgi görüyor
Bu içerik 3557 kez okundu.
Advert

Mevsim sıcaklıklarının azalmasına rağmen havuza olan talep her geçen gün artıyor. Yüzme kurslarının da verildiği tesis, sauna, fitness, step, aerobik, yoga ve aikidoya kadar birçok sporu yapmaya imkan sağlıyor.

Günlük yaklaşık 200 kişinin yüzmeden, aikidoya, aerobikten fitnesse kadar pek çok dalda giriş yaptığı Batıkent Yüzme havuzu, kısa zamanda Yenimahallelilerin gözdesi haline geldi.

5 saatte yüzme

Modern yapısı ve temizliği ile ön plana çıkan Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’na gelen vatandaşlara, eğitimli antrenörlük belgesi olan hocalar tarafından yüzme eğitimi de veriliyor. Çocuklara ve yetişkinlere olmak üzere iki ayrı kurs düzenlenen havuzda, özel derslerle yüzmeyi öğrenmek ise yalnızca 5 saat sürüyor. Ocak ayı içinde 189 çocuğa yüzme kursu verilen havuzda, Yenimahalle Belediyesi’nin servis araçlarıyla okullarından alınarak havuza getirilen öğrenciler de Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından temizliği tescillenen havuzun keyfini çıkarıyor.

Engeller ortadan kalktıYenimahalle Belediyesi Hacı Sabancı Yüzme Havuzu, engelli vatandaşların da diğer vatandaşlar gibi havuza rahat girip çıkabilmesi için “Lift” adında bir asansör sistemi kullanıyor. Bu sistem sayesinde yanlarında refakatçi olmadan havuza girebilen engelli vatandaşlar, özel olarak yapılan soyunma odaları ve duşları da rahatça kullanabiliyor.

Başkandan havuza davet

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da başta Yenimahalleliler olmak üzere tüm Ankaralıları Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’na davet etti. Yaşar, “Vatandaşlarımız yazı beklemeden havuzumuzu ziyaret etsinler. Havuzumuzu halkımıza yakışır bir hale getirdik. Herkesi bekliyoruz” dedi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi
Ankara'da Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi