Advert
Advert
Advert

Yenimahalle'den bir 'Demet' yatırım

Yenimahalle Belediyesi, ilçe genelinde devam eden projeleri bir an önce vatandaşların hizmetine sunmak için yeni yılda da çalışmaya devam ediyor

Yenimahalle'den bir 'Demet' yatırım
Yenimahalle'den bir 'Demet' yatırım Admin
Bu içerik 239 kez okundu.
Advert

İlçeyi adeta şantiye alanına çeviren belediye, Demetevler için de düğmeye bastı. Demetevler'e prestij kazandıracak, bölgeyi sosyal kültürel yönden canlandıracak projeler hızla yükseliyor.

GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ

İlçede yaşayan gençlerin yaşıtlarıyla kaliteli zaman geçirmeleri ve boş vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmeleri için Yenimahalle Belediyesi tarafından inşa edilen gençlik merkezlerine bir yenisi,Demetevler'deekleniyor. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği proje, bölgede önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Gençlik ve kültür merkezi yapısında hizmet verecek tesis, 2 bin 921 metrekarelik alan üzerinde yükselmeye devam ediyor.

KALİTELİ ZAMAN, SAYISIZ ETKİNLİK

İçerisinde kafeterya, oyun salonu, sanat atölyeleri, okuma salonu, dans stüdyosu, müzik ve piyano eğitim odaları, bilgisayar ve etüt odası, sergi salonu, bay ve bayan fitness salonları ile hizmet verecek tesis, tamamlanmasıyla gençlerle dolup taşacak.

ÇALIŞAN ANNELERE KREŞ MÜJDESİ

Yenimahalle Belediyesi'nin Demetevler için başlattığı bir diğer önemli proje ise Demetevler Anaokulu ve Gündüz Bakım Evi. Ebeveynlere büyük rahatlık sağlayacak projede kaliteli ve çağdaş eğitim verilecek. Ülkenin geleceği çocukların donanımlı birer birey olarak yetişmesi için ilk adımın atılacağı Demetevler Anaokulu ve Gündüz Bakım Evi'nde anne-babaların gözü arkada kalmayacak.

100 MİNİĞİN EĞLENCE VE EĞİTİM ADRESİ OLACAK

Bin 684 metrekarelik alan üzerinde inşaatının devam ettiği projede, oyun salonu, 6 adet derslik, 4 adet uyku odası ve yemekhane yer alıyor. Hemen yanı başında yemyeşil bir parkın yer aldığı kreş, çocukların açık hava etkinliklerine uygun olarak tasarlanacak.

Yaklaşık 100 çocuğa eğitim verecek anaokulu ve gündüz bakımevi, özgün mimarisiyle de dikkat çekecek.

Her iki projeyi de 2017'nin ortalarında tamamlayacak olan Yenimahalle Belediyesi, bununla da yetinmeyerek bu yıl Demetgül Mahallesi'ne bir sağlık ocağı kazandırma hedefinde. Aynı zamanda 2017'de bölgenin altyapı çalışmaları da hız kesmeyecek.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Washington Post: 'Türkiye kaosa girebilir'
Washington Post: 'Türkiye kaosa girebilir'
'Bazen Erdoğan'ı dikkate almamak daha iyi'
'Bazen Erdoğan'ı dikkate almamak daha iyi'