Advert
Advert
Advert

Yenimahallelilerin katıldığı geziler sona erdi

Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları boyunca devam eden kültür gezilerine Yenimahalleliler yoğun ilgi gösterdi.

Yenimahallelilerin katıldığı geziler sona erdi
Yenimahallelilerin katıldığı geziler sona erdi Admin
Bu içerik 282 kez okundu.
Advert

Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği, Yenimahalle Kent Konseyi’nin organize ettiği Çanakkale, Kapadokya, Amasra, Abant ve Konya kültürel gezileri sona erdi.

Yenimahalle’de 2010 yılından beri yapılmakta olan kültür gezileri, 2015 yılından itibaren Yenimahalle Kent Konseyi’ne devredildi. Kent Konseyi tarafından çalışmaların aksamadan yürütülmesi için oluşturulan çalışma grubu, mahalle muhtarlarının öneri ve iş birliği ile gezilere katılan vatandaşları belirlerken, önceliği seyahat olanağı kısıtlı vatandaşlara verdi. Kültür gezilerine Eylül ayı sonuna kadar yaklaşık 1700 kişi katıldı.

İlgi büyüktü

Yenimahalle sınırları içerisinde yaşayan ve özellikle Ankara dışına çıkma fırsatı yakalayamamış vatandaşların katıldığı gezilere ilgi büyük oldu. Mahallelilerin talepleri üzerine gezi programları düzenleyen Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalle Kent Konseyi’nin organizatörlüğünde vatandaşlara rehber eşliğinde seyahat imkanı sundu. Vatandaşlar, merkezi noktalardan otobüsle alınırken gezi dönüşünde ise yeniden aynı noktalara bırakıldı.

Haziran’dan Eylül’e kadar süren gezilere, Yenimahalle’nin çeşitli semt ve mahallelerinden çok sayıda Yenimahalleli katıldı. Vatandaşlara eşlik eden rehberler, gezilen yerlerin tarihi ve turistik özellikleri hakkında bilgi verdi. Çanakkale, Kapadokya, Amasra, Abant ve Konya’yı ilk kez görmenin heyecanını yaşayan vatandaşlar, bol bol fotoğraf çektirip hediyelik eşya alışverişinde bulundu.

Yenimahalleliden teşekkür

Kültürel gezi turuna ilk kez katıldığını dile getiren vatandaşlar “Hiçbir ayrıntı atlanmadan planlanan gezilere katılmaktan memnuniyet duyduk. Kendi imkanlarımızla böyle bir tura katılamazdık. Görevliler çok misafirperver ve güler yüzlüydü. Ayrıca gezide bizlere eşlik eden rehberimiz sayesinde bilgi sahibi olduk, çok şey öğrendik. Bu imkanı sağlayan Yenimahalle Belediyesi’ne ve koordinasyonu sağlayan Yenimahalle Kent Konseyi’ne bizlere böyle bir deneyim yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa'da şüpheli bagaj alarmı: Tren garı boşaltıldı!
Fransa'da şüpheli bagaj alarmı: Tren garı boşaltıldı!
Fransa'da şüpheli paket alarmı!
Fransa'da şüpheli paket alarmı!