Advert
Advert
Advert

Yunanistan’ın divası Ankara’ya geliyor

Tekfen Filarmoni Orkestrası, Tekfen’in 60. kuruluş yıldönümünü görkemli bir konserle kutluyor. 2 Kasım’da Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu’nda gerçekleşecek dev konserde yıldız isimler sahne alacak.

Yunanistan’ın divası Ankara’ya geliyor
Yunanistan’ın divası Ankara’ya geliyor Admin
Bu içerik 416 kez okundu.
Advert

Orkestra, özel temsilde Yunan kültürü ve müziğini dünyaya tanıtan Yunanistan’ın divası Alkistis Protopsalti ve etnik caz dünyasının ünlü ismi Lübnanlı Rabih Abou Khalil gibi isimlere eşlik edecek. Konseri, klasik müziğin “harika çocuğu” olarak bilinen Özbek Aziz Shokhakimov yönetecek.

Konserde ayrıca, Tekfen Filarmoni’nin daimi solistlerinden, bu toprakların usta müzisyenleri Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan ve Ercan Irmak da olacak.  Konserin solistlerinden Yunanistan’ın divası Alkistis Protopsalti, Hürriyet Ankara’ya verdiği röportajda müziğini, Türkiye’yi ve Ankara konserini anlattı.

- 28 albüm ve 40 yılı aşkın bir müzik kariyeriniz var. Yunanistan’ın dünyaca bilinen önemli sanatçılarından birisiniz. Bu başarılı kariyerin ardında nasıl bir hikaye var?

 Heyecanla, inatla, sabırla, prensiplerle ve müziğe duyulan müthiş bir aşkla inşa edilen bir çalışma var. Hiçbir zaman sahip olduklarımla yetinmedim. Her zaman dinleyicime en iyisini, en doğrusunu sunmak için çabalıyorum. Hala her canlı performansta kalbim duracak gibi oluyor. Ama beni zinde tutan ve işimi aşkla yapmamı sağlayan da bu tutku. MÜZİK

DÜNYAYI BİRLEŞTİREN BİR UNSUR

- Yunanistan’ı dünyadaki bir çok uluslararası platformda temsil ediyorsunuz. Aynı zamanda ülkenizde Turizm Bakanlığı yapmış bir sanatçısınız. Sizce müzikle kültürlerarası bir köprü olabilir mi? 

Müzik dünyayı birleştiren bir unsur ben de kendimi bunun küçük bir halkası sayıyorum. 42 yıllık kariyerimde müziğimle geçmişten bugüne yunan dili ve kültürünü aktararak tüm dünyadaki insanlarla paylaşıyorum. Bakanlık yapmak ve ülkeme hizmet etmek benim için bir onur ama damarlarımdan akan şey müzik. 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu Tekfen Filarmoni Orkestrası Alkistis Protopsalti Rabih Abou Khali
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Didem Soydan bikinisiyle 90’lara götürdü
Didem Soydan bikinisiyle 90’lara götürdü
İşte yandaşa fişli torpilin listesi
İşte yandaşa fişli torpilin listesi