Advert
Advert
Advert

Yurt dışına kırkımcı transferi

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığı tarafından geçtiğimiz mayıs ayında Beypazarı’nda düzenlenen Ulusal Kırkım Şampiyonası’nda dereceye giren kırkımcılara, Yeni Zelanda ve Avustralya’dan teklif geldi.

Yurt dışına kırkımcı transferi
Yurt dışına kırkımcı transferi Admin
Bu içerik 220 kez okundu.
Advert

Aralık ayında başlayan kırkım için Türklerle çalışmak isteyen ülkelere giden kırkımcıların günlük kazancı 600 dolardan başlayacak. Türkiye’de ilk kez düzenlenen Ulusal Kırkım Şampiyonası sonrası böyle bir gelişmenin yaşanmasının kendilerini heyecanlandırdığını ve gururlandırdığını belirten Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, “Bildiğiniz üzere kırkım yaz aylarında yapılan bir işlemdir. Kırkımcılarımıza kışın da çalışabilecekleri bir imkan sunmak bizlerin de düşüncesindeydi.

Mevsimin ülkemizin tersine yaşandığı Yeni Zelanda ve Avustralya’dan kırkımcılarımıza iş teklifi gelmesi bizleri çok heyecanlandırdı. Bu ülkelerde kırkım, aralık ayında başlıyor. Bu sayede kırkımcılarımız ülkemizde kırkım yapılmayan aylarda da bu ülkelerde çalışıp gelir elde edecek. Hem de orada yaşadıkları deneyimlerle Türkiye’ye dönerek, ülkemizde de kırkımcılığa katkı sağlayacak. Gitmek isteyen kırkımcılarımıza bizler de belediye olarak destek olacağız” diye konuştu.

kırkımcı
Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gürsel Tekin’den AKP’ye Merve Kavakçı sorusu
Gürsel Tekin’den AKP’ye Merve Kavakçı sorusu
CHP'den Merve Kavakçı'nın atanmasına tepki: Yanlış buluyoruz
CHP'den Merve Kavakçı'nın atanmasına tepki: Yanlış buluyoruz