Advert
Advert
Advert

Zehirli yumurta skandalı Meclis gündeminde

Gürer; “Avrupa’da dalga dalga yayılan zehirli yumurta skandalı dikkatle takip edilmelidir”.

Zehirli yumurta skandalı Meclis gündeminde
Zehirli yumurta skandalı Meclis gündeminde Admin
Bu içerik 67 kez okundu.
Advert

Avrupa’da dalga dalga yayılan zehirli yumurta skandalı, Türkiye’de de endişeye neden olurken, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer konuyu Meclis gündemine taşıdı. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’na soru önergesi yönelten Gürer, Türkiye’nin ithal ettiği yumurta sarısı tozundaki zehirli fipronil maddesiyle ilgili araştırma yapılıp yapılmadığının açıklanmasını istedi

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Almanya, Hollanda ve Belçika’dan sonra Avrupa’nın pek çok ülkesinde rastlanan zehirli yumurtayla ilgili olarak, Türkiye’nin herhangi bir önlem alıp almadığının belirlenmesi için konuyu TBMM gündemine taşıdı.

Ömer Fethi Gürer, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, Türkiye’ye ithal edilen ve işlenmiş birçok gıdaya giren yumurta sarısı tozunda zehirli fipronil maddesi araştırmasının yapılıp yapılmadığını sordu. Söz konusu araştırmanın bugüne kadar yapılmadıysa ne zaman yapılacağının açıklanmasını isteyen Gürer, “Avrupa’dan ithal edilen ve firmaların stoklarında bulunan yumurta sarısı tozu ve kurutulmuş-yenilenebilen yumurta sarısı ürünler toplatılacak mı? Yoksa içerisinde zehir bulunmasına rağmen bu ürünlerin vatandaşa satılmasına göz yumulacak mı?” şeklindeki soruların yanıtlanmasını istedi. CHP Milletvekili Ömer Fethi Güre, önergesinde hükümetin zehirli yumurta skandalıyla sarsılan Avrupa’nın ilgili ülkelerinden yumurta ürünlerinin ithalatını durdurmak gibi bir planının olup olmadığını da sordu.

Advert
YORUMLAR
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
WhatsApp'ta yeni dönem
WhatsApp'ta yeni dönem
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...
Sokağa çıkma yasağında dünya rekoru Sur'un...