20 ay sonra yeniden rayda
  • Reklam
  • Reklam

20 ay sonra yeniden rayda

Sincan-Kayaş arasında yenileme çalışmaları tamamlanan Başkentray banliyö hattı dün Kayaş’ta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle yeniden hizmete girdi.

14 Nisan 2018 - 22:30
Reklam

İstanbul’daki Marmaray ile İzmir’deki Egeray’ın ardından şehir içi banliyö hizmetinde üçüncü projeyi de hayata geçirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan kurdeleyi keserken Başkentray’ın 23 Nisan’a kadar ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı. Erdoğan törende yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

OLDUKÇA ESKİ BİR HATTI

“Kayaş-Sincan banliyö hattı oldukça eski bir hattı. Ankara’nın diğer bir çok alt yapısıyla birlikte ulaşım hizmetlerinin de çok sınırlı imkanlarla yürütüldüğü dönemlerde şehrin en uç noktası iki noktası bu hatla birleşiyordu. Artık tamamı şehir içinde kalan bu alt yapı üzerinde modern ulaşım ihtiyaçlarına uygun şekilde yepyeni bir ulaşım hattı kurduk.

İFTRLA ANLATILACAK

Toplam 156 kilometrelik yeni demiryolu döşeyerek, istasyonları her türlü ihtiyaca cevap verebilecek hale getirerek, alt ve üst geçitlerle güzergah güvenliğini sağlayarak diğer ulaşım ağlarıyla entegrasyonunu temin ederek, Ankara’ya gerçekten iftiharla anlatılacak bir banliyö hattı kazandırdık. Ankara’nın bir ucundan diğerini ifade eden, Kayaş’tan Sincan’a 49 dakikada gidebilmesini sağlayacak Başkentray altyapısı aynı zamanda Yüksek Hızlı Tren’in Eryaman Gar mesafesini de kısaltıyor.

İLK ETAPTA 15 DAKİKA

İlk etapta 15 dakikada bir olacak trenlerin hareket aralığı gerekirse 5 dakikada bire kadar indirilebilecek. Hem zamandan kazandıracak hem de konforlu seyahat imkanı sağlayacak bu güzel hizmetin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Bu muhteşem katılım bu projenin ne kadar önemli olduğunu da ortaya koyuyor.”

Bu haber 228 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'de Mersin 2 ilçenin daha adayı belli oldu
CHP'de Mersin 2 ilçenin daha adayı belli oldu
Karne korkusuyla kaçmışlardı... Böyle bulundular
Karne korkusuyla kaçmışlardı... Böyle bulundular
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w