Abdulkadir Selvi’den AKP’ye: Ekrem İmamoğlu’nu hafife...
  • Reklam

Abdulkadir Selvi'den AKP'ye: Ekrem İmamoğlu'nu hafife almayın

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, maztabasını alarak görevine başlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında AKP'ye uyarılarda bulundu.

18 Nisan 2019 - 10:08 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 - 10:33
Reklam

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, dün mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevine başlayan CHP'li Ekrem İmamoğlu ile ilgili olarak "Şimdiden uyarayım. Ekrem İmamoğlu’nu hafife almayın" dedi.

Selvi, "Uzun bir yolun henüz başında olduğunun, büyük bir geleceğe dönük ilk adımları attığının farkında olan birisi" ifadesini kullandı.

Selvi, "İmamoğlu ile yeni dönem" başlığıyla yayımlanan yazısında "Ekrem İmamoğlu, 17 gün sonra dün mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu" hatırlatmasında bulundu.

Abdulkadir  Selvi yazısının ilgili bölümünde şunları söyledi:

"Hiçbir insanımı, hiçbir hemşehrimi ayırt etmeyeceğim. Bana oy versin, vermesin herkesin belediye başkanıyım’ dedi. Şimdiden uyarayım. Ekrem İmamoğlu’nu hafife almayın.

Uzun bir yolun henüz başında olduğunun, büyük bir geleceğe dönük ilk adımları attığının farkında olan birisi. AK Parti’nin YSK’ya yaptığı iptal başvurusu nedeniyle Ekrem İmamoğlu’nun önünde aşılması gereken engeller duruyor ama büyük fotoğrafa odaklanmakta yarar var.

İmamoğlu göreve başladıktan sonra YSK kararıyla mazbatası iptal edilip başkanlığı düşürülürse, büyük bir mağduriyet oluşturacağı hesaba katılmalı. Seçimlerde Türk halkının mağdurun yanında yer alacağı akıldan çıkarılmamalı."

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Kaynak: Hürriyet
Bu haber 308 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul’da en fazla talep gıda ve sosyal yardıma
İstanbul’da en fazla talep gıda ve sosyal yardıma
Ankara İtfaiyesi uzaktan eğitim sistemine geçiyor
Ankara İtfaiyesi uzaktan eğitim sistemine geçiyor