Abdulkadir Selvi’den Alparslan Türkeş hatırlatmalı çok...
  • Reklam

Abdulkadir Selvi'den Alparslan Türkeş hatırlatmalı çok konuşulacak tweet

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'den 1960 ihtilalinin bildirisini okuyan MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş hatırlatmalı çok konuşulacak tweet.

28 Mayıs 2020 - 17:40
Reklam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Yassıada törenlerine katılacağını yazan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin 5 yıl önce 'Alparslan Türkeş' hatırlatmalı 1960 ihtilali tweeti çok konuşulacak.

Dün, 27 Mayıs 1960 ihtilalinin yıl dönümünde yargılamaların yapıldığı Yassıada, "Demokrasi ve Özgürlükler" adası olarak açıldı.

Açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte MHP Genel Başkanı Bahçeli de katıldı. Bahçeli törende darbelere tepki gösterdi.

Bunun üzerine sosyal medyada MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in 27 Mayıs'ı gerçekleştirenler arasında bulunduğu hatırlatıldı. 

Öte yandan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, dün yayınlanan 27 Mayıs ihtilali ile ilgili köşe yazısında Devlet Bahçeli'nin Yassıada'da gerçekleştirilecek törene katılmasıyla ilgili, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bakanlar ve bir grup milletvekili de Yassıada’daki törenlerde hazır bulunacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de darbe tartışmaları konusunda güçlü mesajlar vereceği söyleniyor" yorumunda bulunmuştu. Selvi'nin dün yayınlanan yazısında MHP ve Bahçeli'ye ilişkin sözlerinin ardından 1960 ihtilalinin bildirisini okuyan MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'e ilişkin tek bir satır yazmaması dikkat çekti.

ABDULKADİR SELVİ: 27 MAYIS'I YAPANLARDAN BİRİ TÜRKEŞ DEĞİL MİYDİ BRE CAHİL ADAM

Bugün sosyal medyada Abdulkadir Selvi'nin 2015 yılında Alparslan Türkeş hatırlatmalı bir tweeti ortaya çıktı.

Selvi'nin AKP iktidarın ortağı MHP'nin kurucu Genel Başkanı Türkeş hakkında, "Menderes'i asan 27 Mayıs darbesini yapanlardan biri MHP'nin Başbuğ'u Alparslan Türkeş değil miydi bre cahil adam" dediği ortaya çıktı.

DÜN SOSYAL MEDYADA MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ'YE GÖSTERİLEN TEPKİLER İSE ŞÖYLEYDİ:

Bu haber 303 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuğulu Park'ta baro başkanları polis ablukasına alındı
Kuğulu Park'ta baro başkanları polis ablukasına alındı
DSÖ mercek altına alınıyor!
DSÖ mercek altına alınıyor!