Acil durumların hayat kurtarıcıları dur durak bilmiyor
  • Reklam

Acil durumların hayat kurtarıcıları dur durak bilmiyor

Çalışmalarını ülkenin her köşesinde aralıksız sürdüren 112 Acil Sağlık ekipleri, olaylara en kısa sürede ulaşıp, vatandaşları hayata bağlamak için titizlikle çalışıyor. Ekiplerin Denizli’de olaylara müdahale süreleri ilçe ve kent genelinde ortalama 7 dakikaya kadar düştü. Ekipler, çağrı merkezinin gereksiz yere meşgul edilmemesini ve ambulansa yol verilmesini istiyor.

06 Nisan 2019 - 19:46
Reklam

Acil durumlarda vatandaşlara ilk müdahaleyi yapıp hayata bağlayan ve sonrasında hayatta kalmaları için tüm imkanlarıyla seferber olan 112 Acil Sağlık servisi ekipleri, dur durak bilmeden ülkenin her yerinde vatandaşların yardımına koşuyor.

Titizlikle yürüttükleri çalışmalarıyla vatandaşların yaşanan olaylardan etkilenme durumlarını en aza indirmek için canla başla çalışan ekipler, 7 gün 24 saat özel günler gözetmeksizin yardıma koşuyor. Çalışmalarını kentin en uzak köylerinde bile gece gündüz fark etmeden yürüten Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri'ne bağlı ekipler, komuta Merkezlerinden aldıkları ihbar üzerine kent merkezinde 4.21 dakikada, kırsalda 12.20 dakika olmak üzere kent genelinde 7.42 dakikada olaylara ulaşıyor.

Vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için dur durak bilmeden çalışan ekipler, 112 Acil Çağrı Merkezi'nin gereksiz yere aranması ve meşgul edilmesinden ise dert yanıyor. Kendilerine ihbar edilen olayların neredeyse yarısının asılsız çıktığını kaydeden ekipler, sıra dışı yöntemlerle kendilerini arayıp meşgul eden şahısları savcılığa bildirerek yasal işlemin başlatılmasını sağlıyor. Ayrıca ekipler, trafikte ambulanslara yol verilmesi konusunda vatandaşları uyardı.

Bu haber 459 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 431'e yükseldi
Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin...
'Ankara'da cuma namazı için 1500'e yakın cami, okul ve benzeri alan tespiti yapıldı'
'Ankara'da cuma namazı için 1500'e yakın cami, okul ve benzeri...