AK Parti’de görevden almaların yaşandığı il ve ilçelerde...
  • Reklam

AK Parti’de görevden almaların yaşandığı il ve ilçelerde kriz yaşandığı iddiası

AK Parti’de yeniden görevlendirmelerin yapıldığı illerde yönetim kurulu krizi yaşandığı ileri sürüldü. Birçok ilde yönetim kurulunun oluşturulamadığı ve Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’den bazı isimlere teklif götürüldüğü belirtildi.

21 Ocak 2020 - 14:50

Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre; yeniden görevlendirmelerin yapıldığı il ve ilçelerin bir çoğunda yönetime girmeleri için teklif götürülen AK Parti’lilerden ret cevabı alındığı ve bu sebeple de yeni yönetimlerin oluşturulamadığı öğrenildi.

Yönetimin oluşturulamadığı illerde AK Parti Genel Merkezi’nin devreye girdiği ve yönetime girmeyi kabul etmeyen isimlerle görüşmeler yaptığı ifade edilirken, Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’den de bazı isimlerin yönetime alınarak krizin çözülebileceği düşüncesinin de ortaya çıktığı kaydedildi. 

Yeni yönetimin bir aydır oluşturulamadığı illerden olan Çanakkale’de, MHP’li bazı isimlere AK Parti yönetimine girmeleri yönünde götürdüğü teklifin kabul edildiği öğrenildi.

AK Parti Genel Merkezi’nin diğer yönetimlerin oluşturulamadığı diğer yerlerde de MHP üzerinden sorunu aşmayı hedeflediği belirtildi.

Bu haber 76 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüse hazırlıklı mısınız?
Koronavirüse hazırlıklı mısınız?
Ankara Üniversitesinde dans eden öğrencilerin KYK bursu kesildi
Ankara Üniversitesinde dans eden öğrencilerin KYK bursu kesildi