AKP’li belediyenin ’tek kişilik’ ihalesini AKP yöneticisi...
  • Reklam

AKP'li belediyenin 'tek kişilik' ihalesini AKP yöneticisi aldı!

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı anket ihalesini AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın Nev Bilgi Danışmanlık Anonim Şirketi kazanırken 209 bin 250 liralık sözleşme imzalandı.

11 Aralık 2019 - 12:56 - Güncelleme: 11 Aralık 2019 - 15:00

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın 13 Kasım tarihinde yaptığı “Yerel Yönetimlerin Sosyal Medya Aracılığıyla Bilinirliği Anketi” ihalesi tanıdık bir isme gitti.

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre; ihale, pazarlık yöntemiyle AKP Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal’ın Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın sahibi olduğu Nev Bilgi Danışmanlık Anonim Şirketi’ne verildi.

AKP’li Ayvalı’nın şirketinin tek isteklisi olduğu ihale, önceki ihaleler gibi “Pazarlık” yöntemiyle yapıldı. İhalenin verildiği Ayvalı’nın sahibi olduğu şirketle AKP’li Belediye arasında 2 Aralık tarihinde 209 bin 250 TL’lik sözleşme imzalandı. AKP’li belediyenin son üç yılda yaptığı beş anket ihalesi için toplam 1 milyon 71 bin TL harcadığı da öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU DAVA AÇMIŞ

Geçtiğimiz yıllarda TBMM, Kültür Bakanlığı ve Başbakanlık’ta danışmanlık da yapan AKP’li Ayvalı, AKP İlçe Gençlik, İzmir İl Gençlik ve Genel Merkez Gençlik Kolları’nda başkan yardımcılığı görevini de bir süre yürüttü. Ayvalı, 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AKP’den İzmir milletvekili adayı oldu.

Ayvalı’nın yazdığı, “Yönünü Şaşıran Ok: FETÖ, Kılıçdaroğlu ve Arkadaşları” isimli kitabı tartışmalara yol açtı. Ayvalı’ya yazdığı kitap nedeniyle CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından dava açıldı. Ayvalı’ya ve kitabın basıldığı Turkuvaz Medya’ya 100 bin liralık tazminat davası açılırken kitabın dağıtımının da durdurulması ve dağıtılanların toplatılması talep edildi.

TEK KİŞİLİK LELER

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi son üç yılda anket konulu beş ihale yaptı. Tüm ihalelere sadece birer şirket katıldı ve bu şirketler ihaleleri aldı. Pazarlık yöntemiyle yapılan beş anket ihalesinin dördü 862 bin TL bedel karşılığı Ersin Öztürk’e verildi.

AKP’li belediye, Ersin Öztürk’e 2017 yılında 125 bin TL bedelle “Hizmet Ölçümü ve Mahalle Sorunları Araştırması”, 2018 yılında 220 bin TL karşılığı “Halkın İstek, Sorunları ve Yatırım Stratejisi” konulu anket çalışmaları yaptırdı. 2019 yılında da tümüne tek şirketin katıldığı üç ihale sonuçlandırıldı.

“Konya İli Eğitim, Kültür ve Yaşam Tarzı Anketi” konulu ihale de 222 bin TL bedelle yine Ersin Öztürk’e verildi. 295 bin TL’lik “Konya İli Mahalle Sorunları,Sosyal Doku Yapısı,Eğitim, Kültür ve Yaşam Tarzı Anketi Yaptırılması” başlıklı anket ihalesini de bu kez Asarge Araştırma isimli şirketiyle katılan Ersin Öztürk aldı.

Bu haber 222 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AB seyahat listesini güncelledi: Türkiye'nin kısıtlamaları devam edecek
AB seyahat listesini güncelledi: Türkiye'nin kısıtlamaları devam...
Kaymakam açılışta coştu: Millet kıraathaneleri büyük bir atılım hamlesi
Kaymakam açılışta coştu: Millet kıraathaneleri büyük bir...