AKP’li vekil ve AKP eski il başkanı tekme tokat birbirine girdi!
  • Reklam

AKP'li vekil ve AKP eski il başkanı tekme tokat birbirine girdi!

Aynı camide cuma namazı kılan AKP Çorum Milletvekili ile AKP eski Çorum İl Başkanı çıkışta birbirine girdi. Çıkan kavgada milletvekili Erol Kavuncu yaralandı.

06 Aralık 2019 - 23:16 - Güncelleme: 25 Aralık 2019 - 20:36

Aynı camide cuma namazı kılan AKP Çorum Milletvekili ile AKP eski Çorum İl Başkanı çıkışta birbirine girdi. Çıkan kavgada milletvekili Erol Kavuncu yaralandı.

Odatv'den Servet Seyfettin Mete'nin edindiği bilgiye göre, olay bugün Çorum'da bir camide yaşandı. Cuma namazı kılan AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu ile AKP eski Çorum İl Başkanı Avukat Mehmet Karadağ, namaz çıkışında karşı karşıya geldi.

Aralarında geçmişe dayalı husumet olduğu söylenen AKP’li vekil Erol Kavuncu ile Çorum eski İl Başkanı Mehmet Karadağ arasında önce sözlü tartışma çıktı. Cami cemaatinin araya girmesi sonucu bir süre ikili arasındaki tartışma yatıştı. Ancak, AKP’li Milletvekili Erol Kavuncu’nun, AKP’li eski il Başkanı Mehmet Karadağ’a küfür etmesi sonucu tartışma tekme tokatlı kavgaya dönüştü.

AKP Çorum eski İl Başkanı Mehmet Karadağ, Milletvekili Erol Kavuncu’ya tekme ve yumruk attı. Odatv’nin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, AKP’li vekil Kavuncu yediği yumruk darbeleri nedeniyle yaralandı. Kavgayı ise yine camiden çıkan vatandaşlar güçlükle ayırdı.

Olayda yaralanan Milletvekili Erol Kavuncu hastaneye giderek tedavi altına alınırken, iki tarafın da birbirlerinden şikayetçi olmayacağı aktarıldı.

KASET SAVAŞINDAN DOLAYI KAVGA ETTİLER

Edinilen bilgiye göre bir süredir Kavuncu ile Karadağ arasında belediye seçimleri sürecinde yaşanan olaylar nedeniyle sert rüzgarlar esiyordu. Karadağ, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Çorum Belediye Başkanlığına aday adayı olmuştu.

Aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan Karadağ’ın bir “ses kaydı” olduğu ve bu yüzden Genel Merkez tarafından aday gösterilmekten son anda vazgeçildiği iddia edilmişti.

Bu gelişmeler üzerine AKP Çorum İl Başkanlığı görevinde bulunan ve 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimde belediye başkanı adayı gösterilmesi beklenen Av. Mehmet Karadağ, Çorum Milletvekill Erol Kavuncu’nun da katılımıyla bir basın toplantısı düzenleyerek partisinden istifa etmişti.

Toplantıda Karadağ, "Siyasi kumpas ya da şantaj, diye adlandırılabilecek bir süreçle karşı karşıya kaldık. Bunları Allah'a havale ediyorum. Biz onlara hakkımızı helal etmiyoruz. Şahsımız üzerinden AK Parti'nin Çorum'da yerel seçimlerde başarısız olması için çalışan bir ekip ruhudur bu. Sonradan gelişen hadiselere baktığımızda, bu kez şahsımızı bırakıp, AK Parti'nin bazı isimleri üzerinden aynı oyunun devam ettirilmeye çalışıldığını görmekten üzüntü duyuyoruz. Buna alet olan ve 'AK Parti'liyim' diyen kardeşlerimiz varsa derhal bu düşünceyi terk etmelidir" diye konuşmuştu.

Karadağ’ın çevresine kaset olayında, kavga ettiği milletvekili Erol Kavuncu’nun da parmağı olduğunu anlattığı öğrenildi.

Erol Kavurucu'dan açıklama geldi

AKP 27.Dönem Çorum Milletvekili Erol Kavurucu gönderdiği açıklamada;
(Çorum 2. Noterliği No:49659)

Ak Parti 27.Dönem Çorum Milletvekili müvekkilim Erol Kavurucu 06/12/2019 tarihinde Cuma namazı çıkışı parti Çorum eski il başkanı Mehmet karadağ ile tesadüfen karşılaşmış olup müvekkilim aracındayken Mehmet Karadağ müvekkilimin şahsına sözlü sataşmada bulunmuş ve aralarında kısa süreli sözlü münakaşa yaşanmıştır. Olay sadece bir sözlü münakaşadan ibaret olup hiçbir şekilde  karşılıklı fiili müdahale söz konusu olmamış, müvekkilimin Mehmet Karadağ'a küfretmesi,müvekkilimin Mehmet Karadağ tarafından darp edilmesi,hastaneye gitmesi ya da tedavi edilmesi benzeri olaylar yaşanmamıştır.

Kaynak: odatv.com
Bu haber 455 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dış ticarette birim değerlerde düşüş
Dış ticarette birim değerlerde düşüş
Şampiyonluk Kupası’nı Başakşehir kaldırdı, Fenerbahçe konuşuldu…
Şampiyonluk Kupası’nı Başakşehir kaldırdı, Fenerbahçe...