Aktif olmayan hesapları sileceği söylenen Twitter’dan yeni...
  • Reklam

Aktif olmayan hesapları sileceği söylenen Twitter'dan yeni açıklama

Twitter’ın dün yaptığı açıklamada 6 aydan uzun süredir aktif olmayan hesapların sileceği duyuruldu. Konuyla ilgili yeni bir açıklama daha geldi.

28 Kasım 2019 - 11:24 - Güncelleme: 28 Kasım 2019 - 11:25
Reklam

Sosyal paylaşım platformu Twitter, 27 Kasım tarihinde 6 ay ya da daha uzun süre aktif kullanılmayan hesapları sileceğini açıkladı. Yeni bir açıklama daha yapan Twitter, bu planı iptal ettiklerini ve yeni bir yol izleyeceklerini belirtti. 

Twitter'dan yeni politika

BBC'nin haberine göre, Twitter, aktif olmayan hesaplara yönelik geliştirilen şirket politikası kapsamında, 6 ay veya daha uzun süre kullanılmayan hesapları 11 Aralık'ta kalıcı olarak silecek. Twitter hesaplarının aktif bir şekilde kullanımını sağlamak amacıyla oluşturulan yeni politikayla kullanıcıların platforma giriş yapması ve hesabını aktif bir şekilde kullanması hedefleniyor.

Paylaşım yapmayanların da hesapları silinecek

Kullanıcıların en az her 6 ayda bir hesabına giriş yapması ve paylaşım yapması gerekiyor. Hesaplarına giriş yapan ancak paylaşım yapmayan kullanıcıların hesapları da silinecek. Silinmesi planlanan hesaplara e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapıldı. Ölüm sebebiyle kullanılamayan hesaplar da eğer varisler tarafından aktif şekilde kullanılmıyorsa yeni politika kapsamında platformdan kaldırılacak. 

Kullanıcı sayısını etkileyemeyecek

Twitter'ın ilk defa büyük ölçekli bir şekilde aktif olmayan hesaplara yönelik bu uygulaması, platformun kullanıcı sayısını etkilemeyecek. Twitter, aktif kullanıcı sayısını hesaplarken her gün en az bir kere sisteme giriş yapan kullanıcılar üzerinden hesaplıyor. Kesin bir rakam paylaşılmasa da milyonlarca hesabın aktif olmadığı için silinmesi bekleniyor.

Bu haber 349 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP'li 5 başkandan istifa kararı!
AKP'li 5 başkandan istifa kararı!
Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybeden kişi sayısı 5 bin 323'e yükseldi
Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybeden kişi sayısı 5 bin...