Ankara’da vaka sayısı artıyor! Çayyolu’nda durum nasıl?
  • Reklam

Ankara'da vaka sayısı artıyor! Çayyolu'nda durum nasıl?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 3 günde ortalama vaka sayısının arttığı illeri paylaştı.

06 Temmuz 2020 - 15:08 - Güncelleme: 06 Temmuz 2020 - 17:19

Corona virüsüyle mücadele kapsamında hizmete sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması corona virüsü yoğunluk durumlarını gösteriyor. Ankara'nın tüm ilçelerindeki corona virüs yoğunluk haritasında kullanıcılar sadece yakın çevresindeki değil, diğer tüm illerdeki vaka yoğunluklarını da görebiliyor. İşte, corona Ankara risk ve yoğunluk durumu ve ilçe ilçe corona virüs risk haritası;

Dünyanın başına bela olan ve insanların hayatında önemli değişikliklere yol açan koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmesinin üzerinden 117 gün geçti.

Bu süreçte 200 bini aşan vaka sayısıyla Türkiye, hastalarının yüzde 80’e yakınını iyileştirmeyi başardı. Türkiye’nin vaka sayılarını azaltamaması ise bu oranın aynı seviyelerde kalmasına yol açtı.

Ülkede son tablo itibariyle yeni vakalara bin 148 daha eklendi. Vakaları artıran şehirler ise çoğunlukla İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya, Bursa, Diyarbakır oldu. Bu illerde sayının artmasının önemli sebebi ise kurallara uymamak.

Yeni hafta başlamadan 1 gün önce açıklanan tabloya göre Türkiye’de iyileşen sayısı ise 1 günde bin 188 oldu. Vefat eden hasta sayısı da 19 olarak tabloya yansıdı.

Geçen haftayı vakaların artışı nedeniyle gergin geçiren Ankara, yeni haftaya da yine gergin başlayacak gibi görünüyor.

Vaka sayılarını en çok artıran ikinci il konumunda bulunan Ankara’nın koronavirüs risk haritasında ise kırmızı bölgeler oldukça fazla. Her hafta risk haritasında kırmızı bölgeleri artan Ankara’nın gidişatı ise korku verici.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son paylaşımında “Son 3 günde, ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya, Bursa, Diyarbakır. Yoğun bakım hasta sayımız, yeni vakaları takiben, artış eğiliminde. TEDBİR VARKEN, “Bugün vefat eden sayısı” kanıksanacak tablo değil” diyerek Ankara’nın son durumunu gözler önüne serdi.

Çayyolu'nda durum nasıl?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son paylaşımında “Son 3 günde, ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller arasında gösterilen Ankara'da, Çayyolu bölgesinde de artış gözleniyor.

Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uyğulamasının gösterdiğine göre; özellikle Çayyolu bölgesindeki alışveriş merkezlerinin bulunduğu bölgeler ile Ümitköy'de artış dikkat çekici. Türkkonut bölgesi, Alacatlı köyü ve Çayyolu köyü bölgesi yüksek riskli bölgeler arasında.

Nisan ayında yayınlanan haritalara göre dikkat çekici nokta ise vaka sayısında gözle görünür oranda artış olduğu.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 6125 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara Valiliği'nden vatandaşlara 'koronavirüs' uyarısı
Ankara Valiliği'nden vatandaşlara 'koronavirüs' uyarısı
Ünlü rapçi Cardi B. Ayasofya'ya geliyor...
Ünlü rapçi Cardi B. Ayasofya'ya geliyor...