Ankara’nın ilk gelişmiş Kaykay Parkı açıldı
Reklam
Reklam

Ankara'nın ilk gelişmiş Kaykay Parkı açıldı

Spor ve sporcuları destekleyen projeleri birer birer hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, gençlerden gelen yoğun talep üzerine yapımını tamamladığı ve grafitilerle süslediği Başkent’in ilk betonarme Kaykay Parkı’nın kapılarını açtı.

04 Ekim 2021 - 19:32

Kaykayseverler, Çankaya Çukurambar Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin 400 metrekarelik alana kurulu uluslararası standartlardaki Kaykay Parkı’nda düzenlenen ilk etkinlikte bir araya geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin özellikle gençleri spor yapmaya teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği projelere bir yenisi daha eklendi.

Spor ve sporcuları destekleyerek sağlıklı nesiller yetişmesini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, gençlerden gelen yoğun talep üzerine Başkent’in ilk betonarme ve uluslararası standartlardaki ‘Kaykay Parkı’nı hizmete açtı. Kaykayseverler, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığının ev sahipliğinde düzenlenen ilk etkinlikte bir araya geldi.

GRAFİTİLERLE DONATILAN KAYKAY PARKI GENÇLERİN UĞRAK NOKTASI OLACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sercan Çığgın, EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Bozkurt, Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan ve ANFA Yönetim Kurulu üyesi Ercüment Ünal’ın da katıldığı etkinlikte buluşan kaykayseverler, rengarenk grafitilerle donatılan parkta hünerlerini sergiledi.

Çankaya ilçesi Çukurambar Mahallesi Budapeşte Caddesi 1527. Sokak ile 1528. Sokak kesişiminde yer alan yaklaşık 3 bin 400 metrekarelik alana kurulu Kaykay Parkı, farklı yaş gruplarına hitap edecek parkurlardan oluşuyor.

“SPORSAL ALANLARI KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kaykay Parkı’nda hem ailelerin hem de çocukların huzur içerisinde spor yapma imkanı bulacağını belirten Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sercan Çığgın, “Böyle güzel mekanlarla hem çocuklarımız hem de aileler bir arada olma şansı yakalıyorlar. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin yanında olacağız ve sporsal alanları kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Parkurlar dışında seyirci tribünleri ve yeşil alana sahip Kaykay Parkı’nı tüm Başkentlilerin hizmetine açtıklarını ifade eden Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, şöyle konuştu:

“Gençlerimizden gelen talepler doğrultusunda Başkentimizin ilk hem uluslararası standartlara uygun hem de beton pisti olarak burayı yaptık ve gençlere armağan ediyoruz. Bu anlamda ciddi bir talep vardı. ‘Senin dünyan Ankara’ mottosuyla burayı gençlerimizden aldığımız fikir, görüş ve öneriler doğrultusunda güzel bir boyamayla hazırladık. Kaykay günümüzde trend bir spor bu. Gençlerimiz güle güle kullansınlar, hayırlı uğurlu olsun.”

Grafiti sanatçısı Şenol Karakaya da projede yer almaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Senin dünyan Ankara sloganı ile burada grafiti çalışmaları yaptık. Burada amacımız kaykay sporuyla grafiti çalışmasını bir araya getirmekti” değerlerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 567 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yoksulluk sınırı asgari ücretin dört katını geçti!
Yoksulluk sınırı asgari ücretin dört katını geçti!
18 yaşındaki Zehra'yı öldürüp yapay gölete attılar
18 yaşındaki Zehra'yı öldürüp yapay gölete attılar