Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Avukatlar Günü’nü...

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Avukatlar Günü'nü kutladı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar savunma hakkının temsilcisi hukukçuların Avukatlar Gününü kutladı. Yenimahalle Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğünde görev yapan kurum avukatları ile 5 Nisan Avukatlar Günü vesilesi ile pasta kesen Başkan Yaşar Hukukun üstünlüğünün tecelli etmesi için her türlü çabayı gösteren avukatlarımızın günü kutlu olsun dedi.

06 Nisan 2021 - 17:09

Yenimahallelilerin haklarını layıkıyla savunduğunuz, duyarlı çalışmalarınız ve emekleriniz için teşekkür ederim. Gününüz kutlu olsun diye konuşmasına başlayan Yaşar “Dileğim hem adaleti dağıtanların itibarının toplumun gözünde en yüksek noktaya ulaşması hem de adalet mensuplarının emek haklarının yaşanabilir bir düzeye gelmesidir” dedi.

Dünyanın hiçbir yerinde yaftalı yargı mensupları yok

Başkan Yaşar “Adalet sistemimiz çağdaş demokratik ülkelerde olduğu gibi olmazsa Türkiye’nin sorunları çözülmez. Dünyanın hiçbir yerinde 520 Yargıtay üyesi yok. Çoğaldıkça iş ayağa düşer. Dünyanın hiçbir yerinde cemaatin hakimi, sosyal demokratların hakimi, milliyetçi hakim gibi bir hakimlik sistemi de yok. Böyle bir yapıyla yargıçlar damgalanırsa bu yargıçlar da kararları doğru bile olsa halkın gözünde saygın bir yere gelemezler. İnşallah adaletin verdiği kararlara saygı duyabileceğimiz günler biran önce gelir. Adalet sistemi düzelirse tüm kurumlar düzelir” diye konuştu.

 

Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 419 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de son 24 saatte 52.676 yeni vaka!
Türkiye'de son 24 saatte 52.676 yeni vaka!
Araştırma: Hangi aşı daha güvenilir?
Araştırma: Hangi aşı daha güvenilir?