‘Barışlara özgürlük!’
  • Reklam

‘Barışlara özgürlük!’

TKH (Türkiye Komünist Hareketi) son zamanlarda artan haksız hukuksuz tutuklamalar için “Gazetecilere özgürlük’ Barışlara özgürlük!” başlıklı bir bildiri yayımladı.

30 Mart 2020 - 19:11
Reklam

Yaptıkları bir haber dolayısıyla tutuklu bulunan Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu özelinde bir hakkı savundukları için içerde olan tüm avukatların, gazetecilerin, siyasetçilerin ve aydınların salıverilmeleri talep edilen bildiride ayrıca bu kişilerin Covid-19 salgını dolayısıyla Meclis’te görüşülen yargı paketine dahil edilmeleri talep edildi.

tkh.org tr sitesinde ve TKH’nin tüm sosyal medya hesaplarında yer alan ve ayrıca pek çok kişiye maille de ulaştırılan bildiride şöyle denildi:

“Haksız, hukuksuz ve gayri-meşru bir biçimde cezaevinde tutulan başta Odatv Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu olmak üzere bütün gazetecilerin tutukluluk hallerinin sona erdirilmesi çağrımızı bir kez daha yineliyoruz.

Koronavirüs salgını nedeniyle Meclis’te görüşmeye açılan yargı paketinde gazetecilerin ve politik mahkumların yapılacak düzenlemenin dışında tutulması kabul edilemez!

Bütün hak savunucusu avukatlar, gazeteciler, siyasetçiler, aydınlar ve tüm politik mahkumlar derhal serbest bırakılmalıdırlar.

AKP iktidarının susturma ve toplumu sindirme amacıyla yargıyı siyasal bir sopa olarak kullanmasını bir kez daha protesto ediyoruz. Haksız ve hukuksuz olarak gazetecilerin tutuklanması, halkın haber alma özgürlüğünün de yasaklanmasıdır.

Gazetecilere özgürlük!

Barışlara özgürlük!

Türkiye Komünist Hareketi”

Kaynak: Osman Akyol/Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 300 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakanlıkta yanlış yanıt soruşturması
Bakanlıkta yanlış yanıt soruşturması
FETÖ'den aranan hakim karı koca pencereden bakınca yakalandı
FETÖ'den aranan hakim karı koca pencereden bakınca yakalandı