Başbakan Erdoğan’ın karizması çizildi
  • Reklam
  • Reklam

Başbakan Erdoğan'ın karizması çizildi

Partisinin İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'İzmir Geleceğine Yürüyor' konulu konferansında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, AKP'nin içinde büyük çatışmaların olduğunu iddia etti.

14 Ekim 2012 - 22:49
Reklam

Oran, erken seçim oylamasının Meclis'te yeterli çoğunluğu alamamasının AK Parti'yi çatlattığını ileri sürerek şunları söyledi: 

"12 Ekim dönüm noktası. Başbakan yine dayattı, her zaman yaptığı gibi bildiğini okudu. '27 Ekim'de seçim olacak' dedi. Yanına MHP'yi de kattı. Anlaştılar getirdiler ama kendi içlerinde bozguna uğradılar. AKP- MHP ittifakı da çatlamış oldu. Bundan sonra iddia ediyorum, AKP'nin ivmesinin yukarı çıkması mümkün değil. İçlerinde büyük bir çatışma var. Oralara hava ve su girdiği zaman izole etmek mümkün değil. Cumhurbaşkanı ne karar verirse versin, bana göre meclis oylaması çok önemli bir başlangıçtı. Recep Tayyip Erdoğan'ın karizması çizildi." 

AK PARTİ'NİN PİLİ BİTİYOR 

Oran, "AKP'nin pili bitiyor. Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olursak halka güven veriyoruz. Halka güven vermezsek bize kapısını ve gönlünü açmaz. Bize, 'Siz önce kendi sorunlarınızı çözün öyle gelin' dedi" diye konuştu.

Bu haber 885 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merkez Bankası'ndan 'zorunlu karşılık' kararı
Merkez Bankası'ndan 'zorunlu karşılık' kararı
Garanti Bankası'nda flaş istifa!
Garanti Bankası'nda flaş istifa!
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w