Başkanla gelip gidecekler
  • Reklam

Başkanla gelip gidecekler

Belediye başkanı ekibiyle gelip görev sonunda yine ekibiyle ayrılacak.

24 Ekim 2019 - 08:08 - Güncelleme: 24 Ekim 2019 - 08:10
Reklam

AKP'nin ocak ayında Meclis’e sunmayı planladığı yerel yönetimler yasa taslağına göre, mevcut durumda belediye başkanının talebi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayıyla atanan büyükşehir belediye genel sekreterleri ve genel müdürleri, bundan sonra cumhurbaşkanının onayıyla göreve başlayabilecek. Belediye başkanı ekibiyle gelip görev sonunda yine ekibiyle ayrılacak.

AK Parti’nin hazırladığı 9 maddelik Yerel Yönetimler Yasa Taslağı’nın, belediyelerde genel sekreter ve genel müdür atamalarında yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırması planlanıyor. Genel sekreter mevcut durumda başkanın talebi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayıyla atanıyor. Taslakta, “Genel sekreterler ve genel müdürlerin görev süreleri başkanın görev süresiyle sınırlıdır” ifadesinin yer aldığı bir madde ile başkanın ekibi ile gelip ekibi ile gitmesi öngörülüyor.

Genel sekreterin, Cumhurbaşkanı onayı ile atanabileceği de sıkıntıyı ortadan kaldırabilecek öngörüler arasında yer alıyor. Genel sekreterin yanı sıra, genel müdürlerin de aynı şekilde atanması planlanıyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre, böylelikle başkanın görev süresinin bitmesi halinde ekibinin de görevi sona erecek. Mevcut durumda genel sekreter atamasında onay süresinde sınır bulunmazken, yeni planlama ile süre sınırı da olabilecek.

Kaynak: Hürriyet
Bu haber 173 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beşiktaş ve Galatasaray'da forma giyen Milica Dabovic: Kulüp başkanından tek gecelik teklif aldım
Beşiktaş ve Galatasaray'da forma giyen Milica Dabovic: Kulüp...
Sibirya kaplanı ziyaretçilerin önünde dehşet saçtı
Sibirya kaplanı ziyaretçilerin önünde dehşet saçtı