Beyaz Saray’dan danışmanın o sözleri sözleri için açıklama
  • Reklam
  • Reklam

Beyaz Saray'dan danışmanın o sözleri sözleri için açıklama

Beyaz Saray'dan Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster'ın Türkiye'ye ilişkin sözlerinin ardından yapılan açıklamada, "ABD, Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlıdır." denildi.

14 Aralık 2017 - 00:56 - Güncelleme: 14 Aralık 2017 - 10:28
Reklam

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı General Herbert Raymond McMaster, Washington'daki bir toplantıda, "Türkiye ve Katar radikal ideolojilerin yeni sponsoru" ifadelerini kullanmıştı.

Dışişleri Bakanlığı ise McMaster'ın sözlerine tepki göstererek, "Türkiye'nin radikal İslami ideolojileri destekleyen ülkelerden biri olduğunu" savunmuş, Dışişleri Bakanlığı ise yazılı açıklamasında, "Ülkemizin terörizm ve radikalizmin her boyutuyla nasıl bir mücadele verdiğini en iyi bilmesi gereken bir makamda bulunan Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster'ın gerçeklikle bağlantısı olmayan iddiaları hayret verici, temelsiz ve kabul edilemez niteliktedir" açıklamasında bulunmuştu.

Beyaz Saray'dan McMaster'ın sözlerine ilişkin yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

ABD, bölgeye istikrar getirmek ve her türlü terörü yenmek için Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlıdır. Türkiye'nin sınır güvenliğini artırma, topraklarından yabancı savaşçı geçişini durdurma ve Suriye'nin kilit bölgelerinden DEAŞ'ı temizlemek için sahada savaşma anlamındaki çabalarını takdir ediyoruz. Bölgedeki herkes için terörizmin finansmanı ve şiddet içeren aşırılıkçılığı destekleyen ideolojilere dikkat çekmek için daha yapılacak çok iş var. ABD, bu konuda Türkiye ile işbirliğini derinleştirme fırsatlarını kollayacaktır.

Bu haber 790 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarımda felaket tablosu! 16 yılda ne değişti?
Tarımda felaket tablosu! 16 yılda ne değişti?
Ankaragücü'nden Beşiktaş maçı biletleri hakkında açıklama
Ankaragücü'nden Beşiktaş maçı biletleri hakkında açıklama
Web Analytics
http://addurl.nuz35W7z4v9z8w