Çankaya Belediyesi insan sağlığını hiçe sayıyor
Reklam
Reklam

Çankaya Belediyesi insan sağlığını hiçe sayıyor

Çankaya Belediyesi Çayyolu halk pazarını denetleme ve kuralları uygulama konusunda yetersiz kalıyor.

09 Nisan 2021 - 14:14 - Güncelleme: 10 Nisan 2021 - 20:37

Yaklaşık üç hafta önce Çayyolu Haber’e gelen yoğun ihbarlarla Çayyolu antika pazarında görüntü alan ve haber yapan muhabirlerimiz gördükleri manzara karşısında dehşete düşmüşlerdi.

Çayyolu’nda kurulan antika pazarında, alışveriş için gelen kişiler sosyal mesafe kuralına uymadıkları gibi alışveriş yapan kişilerin satılmak için sergilenen tüm eşyalara çıplak elle dokunduğunu görmüşlerdi.

Alışveriş için pazara gelen kişiler sosyal mesafe kuralına uymaması yanında pazarda Çankaya Belediye ekiplerinin denetim yapmaması da dikkat çekmişti.

Çankaya Belediyesi insan sağlığını hiçe sayıyor

Üç hafta önce yapılan haberden sonra bugün kurulan sebze pazarını ziyaret eden muhabirlerimiz, Çankaya Belediyesi anlayışında bir değişikliğe rastlamadılar.

Çankaya Belediyesi zabıtalarının yeteri kadar çalışma yapmadığından dolayı denetim ve kuralların uygulanmadığı gözlendi.

Vatandaşın daha çok kurallara uyduğu maske taktıkları fakat pazar esnafının hiç maske takmadığı veya maskesi olanlarında çene altında olduğu görüldü.

Zabıtalar Pazar içinde göstermelik dolaşıyor

Alışveriş yapan Çayyolu sakinlerinin belirttiğine göre; Çankaya zabıtasının gün boyu pazar içeresinde bir ya da iki kez toplu halde dolaştıkları, sadece göstermelik birkaç söz ile esnafı uyardıkları geri kalan zamanda pazar içerisinde hiçbir zabıta memuruna rastlanılmadığı yönünde.

Pazar yerinde Covid-19 denetimleri de yapılmıyor

Vatandaşların daha rahat ve güvenilir bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için Çayyolu’nda kurulan sebze ve meyve pazar tezgahlarını detaylı bir şekilde incelemeyen zabıta ekipleri, denetim ve kontrollerini de aksatıyor. Maske takmayan esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulunmayan ekipler, Covid-19 ile mücadele kapsamında denetimlerine HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü de yapmıyor.

Pazarda alışveriş yapan Sevgi Özgün; “Pazarcılara ne ateş ölçümü ne de HES kodu sorgulaması yapılıyor. Her gün bir pazarda çalışan ve yoğun kalabalıklara maruz kalan Pazar esnafının koronavirüs olmadığı ne malum? Çankaya Belediyesi denetim yapmayarak insan hayatıyla oynuyor” dedi.

Etiket denetimi de yapılmıyor

Çankaya Belediyesi zabıta ekiplerinden bir şikâyette pazarda etiket denetimi yapmadıkları yönünde. Çayyolu semt pazarında etiket denetimi de yapamayan zabıta ekipleri, fiyat etiketlerini mutlaka tüketicinin görebileceği yerde bulundurmaları ve etiketsiz satış yapmamaları gerektiği konusunda esnafı uyarmıyor.

2021/04/2021-04-09-14-21-09.jpg
Kaynak: Çayyolu Haber Ajansı
Bu haber 959 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marmaris'ta korkutan gelişme! Karayolu trafiğe kapatıldı
Marmaris'ta korkutan gelişme! Karayolu trafiğe kapatıldı
AFAD'dan orman yangınlarındaki son durum hakkında açıklama
AFAD'dan orman yangınlarındaki son durum hakkında açıklama